Avantasia bude bojovat s novým singlem v letošní Eurovizi

Tobias Sammet's Avantasia | Zdroj:Facebook

Avantasia nedávno představila singl Mystery of a Blood Red Rose, se kterým se nyní bude snažit vyhrát prestižní soutěž Eurovize o nejlepší song.

Projekt Tobiase Sammeta (Edguy) známý pod názvem Avantasia už v prosinci minulého roku představil singl Mystery of a Blood Red Rose z chystaného alba Ghostlights, které má vyjít 29. ledna. Nyní se však kapela rozhodla se svým singlem připojit do největší evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest.

Eurovision je každoroční hudební soutěž pořádaná zeměmi, které jsou aktivními členy Evropské vysílací unie. Každou zemi reprezentuje interpret s jednou soutěžní písní, kterou pak představí živě. Fanoušci poté hlasují o nejlepší evropskou píseň, přičemž nesmí hlasovat pro svojí vlastní zemi. Právě Avantasia by letos mohla reprezentovat Německo, pokud tedy projde výběrovým kolem.

Frontman Tobias Sammet k tomu řekl: “Přišlo mi to jako netradiční myšlenka soutěžit v umění. Hrát hudbu proti jiným umělcům jako v olympijských hrách.”


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...