Iggy Pop a Josh Homme chystají společné album

Přebal nové desky Iggyho Popa, na které spojil své síly s Joshem Hommem | zdroj: facebook.com/iggypop

Dvě rockové ikony, byť každá z poněkud jiné oblasti, se spojily a chystají vydání společné desky jménem Post Pop Depression.

Iggy Pop, který se svými The Stooges stál u zrodu amerického punku a garážového rocku, chystá svou novou desku společně s Joshem Hommem. Ten patří mezi největší ikony tzv. amerického pouštního rocku. Je spojen především s kapelou Queens Of The Stone Age. Podílel se však na mnoha dalších projektech, a to hlavně se svou druhou skupinou Eagles Of Death Metal, která hudbu pojímá poněkud humorněji (a rozhodně nehraje death metal).

Společně se publiku ukázali již 21. ledna v americké televizi. Je už také možné poslechnout  si dvě písně, a sice Gardenia a Break Into Your Heart.

Na neobvyklém projektu se ve dvou Hommeových studiích podíleli i další muzikanti z Queens Of The Stone Age, a sice Dean FertitaTroyem Van Leeuwenem. Doplňuje je bubeník Arctic Monkeys Matt Helders a stejně tak Matt Sweeney ze skupiny Chavez.

Album bude k dostání již 18. března 2016 a bude obsahovat devět písní. Jisté je i následné společné koncertování na podporu desky, nejsou však známá žádná místa ani data, a tak si zatím můžeme vychutnat jen ochutnávku v podobě songů Gardenia a Break Into Your Heart.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 404 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky