Britský Download festival letos nově i ve Francii

Download festival 2014 | Zdroj: facebook.com

Britský Download festival jako tradičně láká na velká jména, letos nově i do Paříže. Prodej lístků na třídenní červnovou akci je již spuštěn.

Download je velkolepý třídenní rockový festival, který se pravidelně od roku 2003 koná v Donington Parku v Anglii, v hrabství Leicestershire. Jeho předchůdcem byl Monsters of Rock Festival. Download je nazýván králem festivalů hard rockové a metalové hudby. Každoročně se na jeho pódiích představují špičková světová jména. Například v roce 2014 zde Linkin Park zahráli kompletní album Hybrid Theory. V tomtéž roce The Offspring na pódiu potěšili své fanoušky obdobným způsobem. Zahráli celé, třetí studiové album Smash k dvacátému výročí od založení kapely.

Letošní Download festival se bude konat v termínu od 10. 6. do 12. 6. 2016 a láká na takový line-up jako Rammstein, Korn, Black Sabbath, Deftones, Iron Maiden či Nightwish. Více umělců bude ještě postupně zveřejněno. Lístky jsou k dispozici v síti Ticketmaster v různých variantách od 82,50 liber pro dospělého a 33 liber za dětský lístek. Novinkou je možnost využití speciálně připraveného kempu s předem postavenými stany, zázemím včetně toalet, sprch, uzamykatelných skříněk a možností zakoupení nafukovacích matrací a spacích pytlů, které si poté návštěvník odveze domů. Cena této nadstavby ke vstupence je 16 liber za osobu/noc.

Novinkou pro letošní ročník je Download Festival France. Uskuteční se ve stejném termínu na hippodromu Longchamp v Paříži. Vstupné na jeden den je za 66 Eur, na 3 dny za 148.50 Eur. Camping pass můžete pořídit na jednu noc již za 8 Eur a na 3 noci za 20 Eur. Podrobné info na oficiálním webu i facebookové stránce festivalu.


Napište komentář

O Monika Růžičková 9 Článků
Pardubice/Los Angeles specialistka na Linkin Park