Banks vydává debutové album. Vyráží s ním i na turné

BANKS | Zdroj: facebook.com

Od Soundcloudu, přes label Good YearsYears, až do vysílání BBC a následně k vydání vlastního alba. Tak by se ve stručnosti dala popsat cesta talentované zpěvačky a skladatelky Banks.

Jillian Banks, která se rozhodla v hudební branži používat pouze své příjmení, začala nenápadnou prezentací na Soundcloudu. Počet poslechů dosáhl vysokého čísla, díky čemuž si jí všiml malý label Good Years, který se ujal například i DJe Lil Silva. S labelem vydala svůj první singl Before I Ever Met You. Uznávaný DJ z BBC Zane Lowe si píseň oblíbil natolik, že ji zahrál ve svém vysílání. A pak už šlo vše téměř samo.

Banks vydala další úspěšné singly a také dvě EP. Následoval úspěch v podobě letní mediální kampaně výrobce luxusního dámského prádla, kdy si k propagaci zboží vybrali její píseň. Následně byla nominována v prestižní anketě BBC v kategorii Sound Of 2014. A nejen tam jí předpovídali slibnou budoucnost. Hudební kanál MTV se o ní zmínil hned několikrát jako o obrovském talentu.

Její nová deska Goddess bude obsahovat čtrnáct písní a najdeme na nich již známé Waiting Game, Change a This Is What It Feels Like. Album je již v prodeji pod hlavičkou Universal Music. V rámci propagace desky chystá i celosvětové turné, kdy zavítá například do Belgie, Francie nebo Německa a doufejme, že i do České republiky.


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.