U2 nečekaně představili nové album na tiskové konferenci Applu

U2 | Zdroj: facebook.com

Irští U2 jsou zpět, a to v takové podobě, jaká tady ještě nebyla. Jejich nejosobnější počin, jaký kdy stvořili, představili na včerejší tiskové konferenci společnosti Apple. Nese název Songs Of Innocence.

Vydání nového alba bylo nečekanou, ale o to radostnější informací. U2 na včerejším odhalení nových produktů společnosti Apple způsobili pořádný poprask, když na závěr celé akce odehráli krátký koncert. Během něj představili jak nové album, tak rovnou i pilotní singl The Miracle (of Joey Ramone). Největší radost pak zřejmě udělali odběratelům novinek U2.com a majitelům účtu na iTunes Music Store. Ti si mohou nové album bezplatně poslechnout až do data vydání.

Songs Of Innocence, jak se jejich novinka jmenuje, začala vznikat již před dvěma lety a dokončena byla letos v březnu. Natáčení probíhalo na více místech, například v Londýně, New Yorku a Dublinu. Hlavní producentské slovo patřilo osvědčenému americkému hudebníkovi a producentu Danger Mouse. Dalšími lidmi, kteří zanechali na desce svůj otisk, jsou i Ryan Tedder z OneRepublic nebo britský producent Paul Epworth.

Frontman kapely Bono označil desku za tu nejosobnější, jakou kdy natočili. Je ovlivněna převážně rockem a punkem sedmdesátých let, elektronikou a soulem počátku let osmdesátých. Hlavními motivy Songs Of Innocence jsou domov, rodina a vztahy. Základní verze bude obsahovat jedenáct písní a najdeme na něm mimo jiné i duet s Lykke Li. Deluxe album bude skrývat o čtyři nahrávky více a jako bonus bude mít ještě několik songů z novinkového alba v jejich akustické podobě.

Tato deska bude něčím novým, co u U2 ještě neznáme a rozhodně bude stát za to. Universal Music nám ji naservíruje na pulty 13. října.

 


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.