Smyčce v netradičním pojetí rozezní v pátek MIB Quartet v Rock Café

MIB Quartet | zdroj: pořadatel akce

Autorské aranže kousků různých žánrů z rukou čtyř profesionálních hudebníků zahrají MIB Quartet už v pátek 12. září v pražském klubu Rock Café na oslavu svých prvních narozenin.

Dvoje housle, viola a violoncello tvoří základní stavební kameny tohoto kvartetu. Čtyři členové jsou absolventi hudebních škol a členové významných českých symfonických orchestrů. Tuto čtveřici stabilně doplňují bicí Olega Sokolova.  Součástí narozeninového koncertu bude také kytara a klávesy a jako speciální host večera se objeví zpěvačka Martina Pártlová.

Kluci měli během své hudební kariéry možnost spolupracovat s mnohými významnými českými i zahraničními hudebními hvězdami, jako je Sting, George Michael, Andrea Bocelli, Karel Gott nebo Lucie Bílá. Přibližně před rokem se Alexandr Kopka, Ivan Borisov Ivanov, František Jelínek a Jakub Mayer rozhodli svého talentu využít ještě víc a založili MIB Quartet.

Repertoárem souboru jsou vlastní smyčcové aranže známých písní, například Queen, Raye Charlese, Depeche Mode, Metallicy nebo Michaela Jacksona. Žánrově je však jejich tvorba daleko širší, kromě uvedeného rocku, jazzu nebo blues zahrnuje i klasickou hudbu.

Během roku své existence se při koncertování po známých pražských klubech dostali do povědomí poslouchačů a získali množství příznivců. Rádi spolupracují i s dalšími umělci, z nichž lze jmenovat zpěvačku Míšu Gemrotovou, Milenu Steinmasslovou nebo dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera.

Narozeninový koncert slibuje ještě něco speciálního. „Na výroční koncert jsme si připravili pár nových pecek. Chceme, aby si fanoušci náš koncert pořádně užili, takže to bude hodně našlapané. Myslím, že můžeme slíbit každému, kdo přijde, že zažije nezapomenutelnou hudební narozeninovou party,“ řekl houslista kvarteta Saša Kopka.

Přijďte i vy ochutnat tvorbu mladého kvarteta a užít si dávku originálního zpracování v pátek 12. září od půl deváté v klubu Rock Café, a to za 199 korun.


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.