Necelý měsíc dělí Prahu od koncertu Future Islands

Future Islands | Zdroj: facebook.com

Američané Future Islands k nám už za necelý měsíc přivezou svou novou desku Singles, vydanou v březnu u nezávislého labelu 4AD. Trio vystoupí 7. října v pražském Lucerna Music Baru a vy byste si to rozhodně neměli nechat ujít.

Nadcházející podzim v našem hlavním městě nabídne obrovskou dávku skvělé živé muziky, do Prahy se sjedou velká jména ze všech koutů hudebního světa. Kdybyste měli chuť, čas (a peníze), můžete denně střídat kluby, pendlovat mezi žánry a během dne léčit bolavé nohy a ztracený hlas. Mezi tím vším by vám určitě neměl uniknout premiérový koncert baltimorských Future Islands, synthpopového tria nově upsaného velkému londýnskému labelu 4AD, který zaštiťuje taková jména jako Bon Iver, Grimes či Twin Shadow. Trojice s 4AD podepsala nahrávací smlouvu na začátku letošního roku, předtím, než na konci března vydala své v pořadí čtvrté studiové album Singles. S ním dost dobře zabodovala na poli nezávislé muziky a odnesla si kopu pozitivních hodnocení; i v tuzemském Radiu 1 se singl Seasons (Waiting For You) držel v první pětce… ,,Album je velkým skokem vpřed, je plné silných chytlavých skladeb a umožňuje zpěváku Herringovi zářit jako hvězda, kterou vždycky byl,” píše o Singles server allmusic.com a pokračuje: ,,Vokály, písničky, hudba a produkce tvoří dohromady ze Singles jedinečný zážitek, který je téměř dokonalý.”

Vstupenky na Future Islands pořídíte za 330 korun + poplatky v sítích Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webu musicbar.cz, v pokladně LMB pak bez poplatku. Na místě v den koncertu zaplatíte o stokorunu víc. Pokud tedy na 7. října nic zásadního neplánujete, dorazte do Lucerna Music Baru, bude to stát za to!


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).