Konec září bude v Lucerna Music Baru patřit belgickým Hooverphonic

Hooverphonic | Zdroj: facebook.com

Před necelými dvaceti lety se kdesi v Belgii zrodila kapela, která svým zvukem ráda křižuje všemožnými žánry. Jmenuje se Hooverphonic, má na svědomí osm studiových desek, v jejím čele stojí éterická zpěvačka a 29. září vystoupí v Praze s aktuální deskou Reflection.

Nejen v Belgii populární Hooverphonic se pohybují někde na pomezí trip-hopu, dream popu, rocku a electra. V roce 2008 kapelu po třinácti letech opustila zpěvačka Geike Arnaert; jejího postu se o dva roky později statečně chopila Noémie Wolfs. Reflection, které vyšlo v polovině listopadu minulého roku, je druhým studiovým počinem, v němž dominuje její hlas. Jde o desku, na níž se Hooverphonic vrátili ke starému analogovému zvuku. „Mám problém s dnešní standardizací. Všechno má svůj preset. Všechno, co slyšíte, je digitálně produkováno a ztrácí hloubku a přirozenost. Toto album je reakcí na současné nahrávání. Chtěl jsem nahrávat v prostorech, ve kterých nikdo před tím nenahrával,“  říká basista a producent Alex Callier.

Toto vedlo ke zrodu projektu Hooverdomestic. Kapela se na začátku loňského roku obrátila na své fanoušky s prosbou, zda by byli ochotní poskytnout své domovy jako improvizovaná nahrávací studia. Vybráno bylo pět míst – Hooverphonic rozložili své nástroje v bývalé cihelně přeměněné v loftové byty, ve dvou majestátních domech a také ve staré farmě patřící jednomu známému umělci. „Páté místo byl kostel, kde jsme nahrávali vokály,“ upřesňuje Alex. Způsob nahrávání se blížil dřevním dobám v 50. letech, kdy se nahrávalo ve speciálních komorách, kde se zvuk efektoval za pomoci dřevěných panelů, cihlových zdí, prázdných chodeb a vysokých stropů.

Hooverphonic se Praze naposledy předvedli v květnu roku 2012 v zaplněném velkém sále Lucerny za doprovodu dvanáctičlenného symfonického orchestru. Na konci měsíce zahrají v klubovém prostředí své nové věci a předvedou zbrusu novou show. Vstupenky pořídíte za 690 korun + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku, na musicbar.cz a v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, GoOut.cz a Eventim.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).