Frýdeckomístecký projekt Divided přichází s debutovým albem

A nabízí várku plnohodnotného shoegaze volně ke stažení na svých facebookových stránkách. Poslechněte si album ještě před chystaným rozhovorem s kapelou.

Dvojice Viktorie Marksová (2149226193 Bit Band, Dignity Dope, Obsessive Compulsive Disorder) a Filip Helštýn (Saturn United, Existenc) pod hlavičkou Divided (jinak Div i Ded) vydala letos na podzim desku s příznačným názvem Born to Sleep. Zasněné kytarové party prohnané efekty a zastřený, unavený hlas zpěvačky skutečně evokují spící odnož populární hudby let devadesátých, takzvaný shoegaze. Divided tak doplňují těch pár tuzemských kapel, které se k žánrovému odkazu hlásí. Můžeme zmínit už docela zaběhlé The Finally nebo Manon Meurt. Jestliže střelka vašeho hudebního kompasu těká k zasněnějším (zastřenějším) polohám, máte možnost na facebookových stránkách do 21. září desku stáhnout, nebo můžete Divided podpořit na jejich Bandcampu.

A příští týden se můžete těšit na rozhovor se zpěvačkou Viktorií Marksovou o tom, jak deska vznikala, co se okolo Divided děje a dít bude, a možná i o něčem dalším. Prozatím si užijte hudby samotné.


Napište komentář

Ladislav Zářecký
O Ladislav Zářecký 7 Článků
¨V současnosti studuju Estetiku v Ústí nad Labem. Jsem zavázán aplikovanému bludařství které zahrnuje metodu známou jako " flákačství", takže s mamonem to není zrovna nejslavnější. Finanční a jiné strasti my však vynahrazuje umění a filosofie, včetně hudby. Sem tam narazim při svých toulkách internetem na poklad a rád bych se o něj podělil s někým dalším, právě třeba formou hudebního žurnalismu.