Biffy Clyro přijíždí do Prahy coby vítězové několika hudebních cen

Biffy Clyro | Foto: Anthony Mandler

Skotská rocková skupina Biffy Clyro je v současnosti považována za jednu z největších koncertních senzací na britských ostrovech. Po dřívějších vítězstvích v kategoriích Nejlepší britská kapela a Nejlepší live kapela na cenách pořádaných magazínem NME byli tito pánové nedávno oceněni za svá letní festivalová vystoupení a též za poslední album Opposites.

Biffy Clyro patří v současnosti mezi nejžádanější live kapely ve Velké Británii. Svědčí o tom jak beznadějně vyprodané stadiony, tak též fakt, že v létě vystoupili v pozici headlinerů na festivalech Reading a Leeds. Za první zmiňovaný byli aktuálně oceněni hlavní cenou na UK live Music Awards. Jejich nejnovější deska Opposites, která vyšla letos v lednu a stala se velkou hudební senzací, navíc tento týden zvítězila v anketě hudebního měsíčníku Q v kategorii Nejlepší album.

Jejich živá vystoupení bývají velice působivá. O tom, že toto sympatické trio dokáže vytvořit strhující atmosféru i v klubu bez pomoci okázalých přídavků, se mohli přesvědčit i tuzemští fanoušci v říjnu 2010 v pražském Lucerna Music Baru. Biffy Clyro nyní opět vymění desetitisícové stadiony a velké festivaly za malé kluby. V  Čechách se představí v pravý čas – propagovat desku i nejnovější singl Victory Over The Sun přijedou 14. listopadu do pražského klubu Roxy.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).