Monika Načeva a Vložte kočku vystoupí v rámci narozenin Roxy a NoD

Monika Načeva a Justin Lavash | Foto: Karel Šuster

Vrcholem hudebního programu v prostoru NoD v rámci narozeninových oslav BE TWENTY ONE bude vystoupení Moniky Načevy a Justina Lavashe v sobotu 26. října. O den dříve je v plánu koncert formace Vložte kočku, jedné z nejosobitějších českých kapel současnosti.

Legendární pražský klub Roxy v Dlouhé ulici spolu s experimentálním prostorem NoD pořádají od pondělí 21. října velkolepou týden trvající oslavu 21. narozenin – festival s názvem BE TWENTY ONE. Celý program slibuje spoustu koncertů, výstav, divadel a performancí.

Zároveň s hudebním programem v Roxy proběhne v prostoru NoD hned několik koncertů, během nichž se předvedou velká jména české hudební scény. V sobotu 26. října vystoupí zpěvačka Monika Načeva, která tu v polovině května pokřtila své nejnovější album Milostný slabiky, spolu s britským písničkářem Justinem Lavashem, s nímž na desce spolupracovala. ,,Roxy je moje divoké mládí, v 90. letech můj nejoblíbenější  klub, v těch letech v podstatě i má domovská scéna pro live koncerty desky Nebe je rudý. Tam jsem ji křtila. Tam patřila.  Uběhlo 13 let a já se vrátila zpátky, nad Roxy do NoD, kde jsem pokřtila svoji zatím poslední desku Milostný slabiky. Měla jsem stejně silný zážitek jako tehdy. Mám ráda ducha tohoto místa,” vysvětlila svůj vztah k Roxy a NoD sama Monika Načeva.

O den dříve, v pátek 25. října nabídne NoD vystoupení kapely Vložte kočku, která svůj první koncert odehrála před pěti lety. Od té doby jich za sebou má okolo sto padesáti po celých Čechách i Moravě. Minulý rok vydala tato formace své první studiové album s názvem TáTa, jež bylo nominováno na sošku Anděla v kategorii elektronické hudby.

Každý den po hlavním programu vystoupí též řada tuzemských DJs, kteří jsou s prostorem NoD nějak spjatí – DJ Chepuchov, DJ Inkognito (Vilém Kabzan), DJ Bagira (Anežka Hošková) a DJ Ventolin.

Vstupenky na koncert Vložte kočku stojí v předprodeji 100 korun a 180 korun na místě. Vstupenky na koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe jsou v předprodeji za 150 korun a za 200 korun na místě. Na oba koncerty je vstupenky možné zakoupit v sítích SMS Ticket, Ticketportal a ve všední dny od 16 do 20 hodin v NoD.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).