Billie Joe z Green Day rozjíždí hereckou kariéru

Billie Joe ve filmu Ordinary World | Zdroj: SONiC 102.9.com

Většina lidí ho zná jako frontmana punk-rockových Green Day, přesto se Billie Joe Armstrong věnuje i herectví. V novém filmu Ordinary World dokazuje, že i před kamerou to umí pořádně rozjet.

Ačkoliv je Billie Joe Armstrong nejvíce známý jako zpěvák a kytarista punk-rockové kapely Green Day, herectví mu rozhodně není cizí.

Už v minulosti se objevoval v nevýrazných vedlejších rolích například v seriálu Hauted nebo v Sestřičce Jackie. Jako host se objevil i ve filmu This Is 40 a za zmínku určitě stojí i scéna z úspěšného celovečeráku Simpsonovi ve filmu, kde Green Day nejenže ztvárnili sami sebe, ale dokonce jako jediní v celé historii seriálu dostali možnost přezpívat slavnou znělku.

Většího hereckého úspěchu se Billie Joe dočkal až v roce 2010, kdy si v muzikálové adaptaci kultovního alba American Idiot zahrál postavu Saint Jimmyho. Toho si ostatně podle nejnovějších zpráv zahraje i v dlouho odkládaném filmovém zpracování, které letos konečně dostalo zelenou.

Že Billieho herectví opravdu chytlo, dokázal i v roce 2014, kdy se objevil v roli expřítele hlavní postavy v dramatu Like Sunday Like Rain (u nás pod názvem Tichá harmonie). Nyní však poprvé dostal šanci ujmout se hlavní role.

V novém filmu Ordinary World (původně Geezer) si zahraje Perryho Millera. Čtyřicetiletého bývalého rockera, který nyní vede naprosto nudný a obyčejný život. Na den svých 40. narozenin se však rozhodne uspořádat velkou párty a vrátit se tak do starých časů, kdy byl slavnou rockovou hvězdou. Že to asi nebude jen tak, a že se dočkáme pořádné dávky trapných situací napovídá už oficiální trailer filmu. Podle Armstrongových slov ho scénář filmu okamžitě oslovil, protože v podstatě hraje svoje alter-ego.

Snažil jsem se, aby to bral jako alternativní realitu, ve které se Green Day neproslavili. Realitu, ve které se alba Dookie neprodaly desítky milionů kopií, okomentoval Armstrongovo ztvárnění role režisér Lee Kirk.

Film je také zajímavý tím, že k němu Billie Joe napsal veškerou hudbu, včetně titulní balady Ordinary World, která se mu zalíbila natolik, že se jí rozhodl zařadit i na nové album Green Day.

Ordinary World šlo do amerických kin už 14. října 2016, ale o promítání v Evropě zatím nepadlo ani slovo. Film je nicméně dostupný na různých online streamovacích službách, nebo ho lze objednat na DVD.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...