Cradle of Filth zamíří v prosinci do studia, nové album napsali v Brně

Cradle of Filth | Zdroj: Teamrock.com

Oblíbená extreme metalová kapela Cradle of Filth má dopsáno a zamíří s novým materiálem do studia. V nedávném rozhovoru to světu oznámil frontman skupiny Dani Filth.

Zatím bezejmennou desku napsali Cradle of Filth v minulých měsících v Brně vedle inspirující architektury a faktu, že se tam nachází druhá největší kostnice v Evropě. Pochází totiž odtamtud hned dva členové kapely, bubeník Martin “Marthus” Škaroupka a kytarista Marek “Ashok” Šmerda.

Pro kapelu to bude celkem dvanáctá deska, ovšem pouze druhá v aktuální sestavě. Do té předloni spolu se zmíněným Ashokem přibyl i druhý kytarista Richard Shaw a ještě tentýž rok vydala skupina album Hammer of The Witches, jenž zaznamenalo částečný návrat ke kořenům a převážně pozitivní ohlasy kritiků.

Frontman Dani Filth označil nový materiál za výrazně viktoriánský s prvky gothic horroru. Těšit se můžeme na spoustu rychlých a progresivních skladeb o délce kolem sedmi minut. Údajně by se na album měla dostat i skladba Achingly Beautiful, jež vznikla ještě při nahrávání Hammer of The Witches, na samotnou desku se ale nakonec nevešla.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 290 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.