Birdy s druhým albem aspiruje na objev roku

Birdy | Zdroj: facebook.com

Je jí teprve sedmnáct let, ale už má za sebou dvě velice úspěšná alba, vítězství v pěvecké soutěži a před sebou úspěšnou kariéru. Svým druhým albem představuje posluchačům svůj vnitřní oheň.

Jako dvanáctiletá uspěla anglická zpěvačka Birdy v pěvecké talentové soutěži, kde se umístila na prvním místě a hned na to natočila svůj první singl. Stala se jí cover verze písně Skinny Love jejímž autorem je projekt Bon Iver. Singl se stal v Austrálii šestkrát platinovým.

Zpěvaččino debutové album obsahovalo pouze cover verze známých folk-rockových písní, ale i přesto svým počinem zaujala. Jejího alba se prodalo přes milion a půl kusů. Druhým albem, které už je čistě jejím počinem, se stala deska s názvem Fire Within. To je označováno albem podzimu a není tomu tak bezdůvodně.

Album zní křehce, avšak vyzráleji a více osobně než její prvotina. Obsahuje jedenáct písní na nichž spolupracovala např. s Benem Lovettem nebo Danem Wilsem, který se podílel na hitu Someone Like You od Adele. Jako pilotní singl byla vybrána skladba Wings, kterou od léta můžete slýchat v rádiích. Fire Within se již probojovalo mezi desítku nejprodávanějších alb v deseti zemích světa. Označovat jej tedy za album podzimu je více než oprávněné. Ba co víc – Birdy má dobře našlápnuto na to stát se objevem roku!


Napište komentář

Lidmila Maršálková
O Lidmila Maršálková 126 Článků
Copywriter, snílek, poznávač, vychutnávač, music lover, fotograf, vinař. Poznáš mě podle nepovedeně vytetovaný vločky na předloktí anebo věčně omotanýho foťáku kolem krku.