N.O.H.A v Akropoli opět nezklamala a vířila endorfiny

Akropolis Multimediale | Foto: Ivan Papcun, Monstermusic

V rámci Signal festivalu, jenž rozzářil Prahu, proběhl o víkendu 18. – 20. října Festival nových médií Akropolis Multimediale v pražském paláci Akropolis. Hvězdou celého programu se nepochybně stala americko-česká kapela N.O.H.A, která nezůstala pozadu a v sobotu večer rozzářila celé přítomné publikum. 

Kapela Noise of Human Art opět nezklamala a rozpohybovala celý klub nejen hudbou, ale i téměř fascinující energií a vizualizacemi, v jejichž duchu se také celý festival nesl. Ze začátku kapela publikum napínala podmanivou projekcí a hudbou za doprovodu slov jejich duše – textaře a otce projektu MC Chevyho.

Fotografie z celé akce najdete zde

Publikem očekávané tváře kapely, Kaia Brown (US) a velmi exotická, byť česká zpěvačka Hannny, doslova rozvířily endorfiny všude kolem a poslech jejich kreativního zpěvu a pohled na jejich tanec byl o sto procent lepší, než jak je známe z YouTube. N.O.H.A. svou viditelnou sympatií pro tradiční hudbu a multikulturnost rozbíjí hranice mezi různými hudebními směry i světadíly a přirozeným způsobem tak spojuje dynamický groove s živou, veselou a hravou performancí.

N.O.H.A opět potvrdila, že její kvality nejsou jen v hudbě a talentu, ale i v dokonalé souhře jejich členů a v energii, kterou jsou schopni vyčarovat s nástroji, vlastním tělem a hlasem, která vás pod pódiem zasáhne jako blesk. Zároveň se N.O.H.A. znovu předvedla jako multi-kulti kapela s prakticky neomezenými možnostmi, díky kterým se pro pestré žánry, jazyky a složení kapely, nemůžete nudit.

V průběhu večera je třeba ocenit, že formace zahrála ty nejhlavnější songy a že začala jen o malou chvíli později, než bylo v plánu. I přes úplně narvanou Akropoli stálo za to přijít. Z pódia zazněl i pozdrav a poděkování v češtině, a to díky přítomnosti Hannny a též zbylých členů kapely – Philipa Nohy, Jatrabasse a Thoma Heraina, kteří se díky koncertu vrátili do své rodné Prahy.


Napište komentář

Magdaléna Simonová
O Magdaléna Simonová 44 Článků
Mám ráda hudbu, koncerty, večírky a vše kolem. Studuju Sociologii a sociální politiku, hraju na saxofon a miluju jazz a elektro... jo a taky píšu o jídle.