Black Sabbath přerušili své poslední turné

Black Sabbath | Zdroj: Facebook

Kapela Black Sabbath byla kvůli zdravotním potížím jednoho ze členů nucena přerušit své právě probíhající turné po Severní Americe.

Podle zprávy z oficiální facebookové stránky průkopníků heavy metalu onemocněl dlouholetý frontman a zpěvák, legendární Ozzy Osbourne, jehož skolil akutní zánět vedlejších dutin dýchacích cest. Z toho důvodu musela kapela přesunout hned dva své kanadské koncerty, fanoušci z Edmontonu a Calgary si tedy poslední vystoupení skupiny, jež má na svědomí i hity jako Iron Man či Paranoid, užijí o něco později.

Aktuální turné po Severní Americe by pak mělo skončit s posledním únorovým dnem, po Austrálii potom Black Sabbath zamíří do Evropy a nenastanou-li další potíže, 30. června v rámci The End Tour navštíví i O2 Arenu v České republice. Po konci turné má kapela v plánu ukončit svou činnost, původní členové v sestavě Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler by se následně měli buď věnovat svým sólovým projektům či, vzhledem k jejich poměrně vysokému věku, odejít do důchodu.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.