Ostravští Sweet Leopard chystají novou desku!

Sweet Leopard | Foto: facebook.com/sweetleopard

Jak je všeobecně známo, Moravskoslezský kraj je hudebně velice plodný. Na své si zde přijdou mimo jiné také fanoušci rock’n’rollu, kterým se snaží zaujmout ostravská kapela Sweet Leopard. Ta na letošní rok plánuje vydat novou desku!

Tak trochu glamrocková, tak trochu rock’n’rollová kapela Sweet Leopard z Ostravy se pomalu dostává do povědomí české hudební scény. V současné sestavě figuruje Sany Angelo (zpěv, akustická kytara), Michael Kit (elektrická kytara, vokály), Jane Cat Smith (baskytara, vokály) a DogFox Pedro (bicí, vokály). Kapela funguje již čtyři roky a dle jejich slov tomu tak bude až do smrti. V roce 2014 vydali první album s názvem Shock Me! Thrill Me! Love Me!, na němž některá velmi vydařená sóla nahrál přizvaný host Vašek Moch – kytarista z kapely Salamandra.

„Tím, že se ‚Shock Me‘ natáčela stylem jeden den – jedna písnička, musím říct, že všechny vokály co jsou na desce, jsem začínal točit nejdřív o půlnoci. To je pro zpěváka po dvacetihodinovém poslouchání odporně vlezlé písničky fakt chuťovka. (smích) Už nikdy více!“ prozradil Sany Angelo.

Po desce Shock Me! Thrill Me! Love Me! Sweet Leopard plánují vydání druhého alba, které se bude natáčet v létě v Ostravě. Novou desku kapela pokřtí 26.11.2016 v ostravském klubu Barrák. Na konci dubna mají také v plánu uskutečnit již 3. ročník Sweet Festu, který by měl hostit i nějaké zahraniční kapely.

Ze současných obdobných českých kapel stojí za zmínku Sleazy RoXxX v čele s Petrem Poláčkem a Nasty Ratz.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.