Blink-182 přináší první ochutnávku nové deluxe verze alba California

Blink-182 | Zdroj: theodysseyonline.com

Již delší dobu Blink-182 slibovali nové písně, které se měly objevit na deluxe edici jejich posledního alba California. Nyní konečně víme datum vydání desky a můžeme si pustit první z nových songů s názvem Parking Lot.

Už před vydáním desky California minulý rok Blink-182 neustále mluvili o spoustě nevyužitého materiálu, který byl ale dle kapely příliš dobrý na to, aby prostě skončil v koši.

Blink-182 proto původně zamýšleli vydat některé písně ve formě bonusů na plánované deluxe edici jejich posledního alba. Jakmile se ale skupina sešla ve studiu, začaly ji napadat nové a nové nápady. Kapela tedy oznámila, že krom původních B-sidů se na deluxe edici objeví i pár zbrusu nových songů.

I to se ale nakonec změnilo, když bubeník Travis Barker při jednom z rozhovorů na letošních Grammy Awards prozradil, že bylo nahráno celé album. „Prostě jsme to tak nějak posrali a napsali zcela nové album. Bohužel protože stále jedeme turné k desce California, tak to nemůžeme vydat jako nové album.“ Travis tenkrát sliboval hned čtrnáct songů.

Nová deluxe edice bude nakonec obsahovat nových písní jen 11 spolu s akustickou verzí úspěšného singlu Bored to Death z původní desky a novým přebalem vyvedeným v temnějších barvách.

Pro představu si můžete pustit první song z deluxe edice s názvem Parking Lot, který prozatím potvrzuje předchozí spekulace, že nové songy jsou stejně energetické, jako ty na původní verzi alba, ale více se na nich projevuje vliv nového zpěváka a kytaristy Matta Skiby. Parking Lot tak zní temněji, Skiba v něm dostává daleko více prostoru a jeho vokály jsou více v kontrastu se zpěvem basáka Marka Hoppuse, což mnohým na původní desce scházelo.

Deluxe edice alba California vyjde 19. května, ale již nyní si ji můžete předobjednat na oficiálních stránkách kapely.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...