UDG a OVOCE vyprodali pražský Lucerna Music Bar

Ovoce | Foto: Martin Šoltys

Populární formace UDG odstartovala v polovině února druhou část svého Emotikon tour, s nímž úspěšně navázala na loňskou sérii těchto koncertů. Postu předkapely se chopila mladá šumperská skupina Trocha klidu a roli jakési afterkapely přijala ostřílená parta OVOCE. Speciální devátou zastávku pak tato trojice odehrála ve vyprodaném pražském Lucerna Music Baru. 

Jako první se před vyprodaným Lucerna Music Barem představila talentovaná formace Trocha klidu, jež večer úspěšně zahájila krátce po dvacáté hodině. Přestože se její vznik datuje až k březnu roku 2014, předvedla profesionální vystoupení. Hudebníci strhli publikum, s nímž byli po celou dobu v kontaktu, pomocí svých chytlavých skladeb s českými texty. Na závěrečnou píseň pak přizvali Filipa Vlčka z kapely John Wolfhooker, s nímž dlouhodobě spolupracují. Návštěvníky tak skvěle připravili na příchod dvou hlavních kapel a volba supportu tedy dopadla na jedničku.

Následně svůj set odstartovali UDG, a to pomocí úvodní skladby Intergalaktická, jež se nachází na aktuálním albu Emotikon. V tu chvíli atmosféra ještě více zhoustla a pod pódiem to pořádně vřelo. Příznivci kapely si vychutnali jak současné album, tak již starší klasiky, které je nenechaly chladnými.

Pražská zastávka byla navíc ozvláštněna o několik hostů, které hudebníci během vystoupení přizvali. Aktuální singl Atomy vystřihli spolu s Jakubem Děkanem, píseň Buď a nebeXindlem X a Mirkou Miškechovou a ve skladbě Smutné a lehké si zahostoval frontman kapely OVOCE, Pišto.

UDG to zkrátka rozbalili v plné parádě a koncert utekl jako voda. Na popud publika tak zazněl přídavek v podobě snad nejznámějšího songu Hvězdář, při němž byla spolupráce mezi ním a kapelou nejvíce čitelná a nadšení fanoušci tak závěrečnou píseň bez problémů zkompletovali svými vokály.

Povedený večer nakonec uzavírala ostřílená pražská formace OVOCE, jež na pódium vtrhla s úvodní písní Vem si mě. Během energií nabitého vystoupení, při němž nechybělo ani tradiční vzájemné pošťuchování muzikantů, zazněly nejznámější skladby jak ze starších dob kapely, tak z její nové éry. Došlo tedy i na aktuální novinky Vědomí, Poletím II a Drogy dětem, které hudebníci nahráli v již pozměněné sestavě a s novým názvem. Fanoušci je však bez problémů znali a prozpěvovali spolu s kapelou.

Ve skladbě Pornostár si pak pro změnu zahostoval kytarista skupiny UDG – Volt a zahlédnout bylo možné také perkusistu Tokhiho. Na závěr koncertu si nadšené publikum vytleskalo přídavek v podobě komornější písně Nech mě odejít, při níž ještě více vynikla skvělá atmosféra, která po celou dobu vystoupení panovala.

Pražský koncert lze tedy hodnotit více než kladně. Turné čeká ještě sedm zastávek, přičemž poslední vystoupení proběhne 28. dubna v Mohelnu.

Emotikon tour 2017 

17. března     Chrudim, R-klub
18. března     Pacov, Legenda
24. března     Litvínov, Attic Club
25. března     Hořovice, Labe
31. března     Vimperk, Hotel Zlatá Hvězda
01. dubna      Spálené Poříčí, Music club Sklep
28.dubna       Mohelno, Mohelský dvůr


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.