TIP REDAKCE: Kam vyrazit na Velikonoční festival duchovní hudby?

Filharmonie Brno | Zdroj: www.filharmonie-brno.cz

S dnešním tradičním Tipem Redakce budou spokojeni především milovníci duchovní hudby – Filharmonie Brno totiž zahájila s téměř měsíčním předstihem prodej vstupenek na Velikonoční festival duchovní hudby, který se v brněnských chrámech uskuteční od 9. do 23. dubna. 

Historie Velikonočního festivalu duchovní hudby sahá 25 let zpátky. Festival již od prvního ročníku nabízí duchovní hudbu z různých dob a dramaturgie přehlídky se inspiruje liturgickými časy – jednotlivé skladby, které v průběhu akce zazní, tedy odpovídají duchovnímu významu jednotlivých dnů v křesťanském kalendáři.

Letošní 26. ročník festivalu nabídne šest koncertů v celkem šesti brněnských chrámech. Dva týdny plné duchovní hudby zahájí v neděli 9. dubna v kostele svatých Janů Matoušovy pašije od Johanna Sebastiana Bacha, a to v podání polského souboru Capella Cracoviensis. Během festivalu se představí nespočet dalších souborů, jako například belgický Graindelavoix s představením Ukřičená lamentaceČeský filharmonický sbor Brno s interpretací Mendelssohnova oratoria Paulus či Hildegarda z Bingenu se Svědectvím svatých v poezii a hudbě, doprovázeného zpěvem ženského sboru Tiburtina Ensemble.

Vstupenky na tento festival mohou zájemci zakoupit v Brně v Besední ulici, v Domě pánů z Lipé, online na stránkách Filharmonie Brno či na místě nejdříve 45 minut před začátkem vystoupení.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)