Bosenský Dubioza kolektiv zopakuje na Flédě svou politickou nekorektnost

Dubioza Kolektiv - Mighty Sounds 2017 | Foto: Michaela Sliacká, MonsterMusic

Agresivní a taneční mix stylů dub, ska, reggae, punku, elektroniky a hip hopu s balkánským rodokmenem v podání osmičlenného bosenského Dubioza kolektiv se vrací do Brna. Znovu předvedou, jak dokáží bez zábran reflektovat domácí i globální problémy a vkládat do hudby více než jen zábavu.

Dubioza kolektiv na pódiu připomínají spíše bouřlivou smršť energie, co neúnavně propaguje toleranci a kritizuje nacionalismus, korupci a bezpráví bez ohledu na hranice národních států. Uskupení má na kontě osm desek, z nichž velký ohlas vzbudilo album Happy Machine z roku 2016, volně přístupné ke stažení na serveru Pirate Bay. Album reflektuje řadu globálně významných událostí od protestů v istanbulském parku Gezi přes uvěznění zakladatelů Pirate Bay až po sýrijskou uprchlickou krizi a hovoří k fanouškům anglicky, španělsky i jazykem Punjabi.

Čtěte také: Osminásobný držitel Grammy, Ziggy Marley, přijede poprvé do Prahy

Není se tedy divit tomu, že jméno Dubioza kolektiv rezonuje po celém světě. V těchto skupina pracuje na nejnovější kompilaci, která byla oznámena na konci roku 2018 anglicky zpívanou skladbou a videoklipem Wild Wild East. Tím odkazují ke stejnojmennému albu z roku 2011, které jejich kariéru slušně nakoplo kupředu

Dubioza kolektiv zamíří příští rok 7. února 2020 na Flédu. Vstupenky vás přijdou na 590 Kč. K dostání budou v Hostelu ELEVEN, v obchodě INDIES nebo v sítích GoOut a Smsticket.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.