Osminásobný držitel Grammy, Ziggy Marley, přijede poprvé do Prahy

Ziggy Marley | Zdroj: rollingstone.com

Nejstarší syn Boba Marleye, Ziggy, se po roce vrátí do České republiky, tentokrát poprvé do Prahy. Fanoušci ho mohli vidět už minulý rok na festivalu Colours of Ostrava. Koncert se uskuteční 31. července v Divadle Archa a těšit se můžete na pravé jamajské rytmy.

Ziggy Marley je Umělec s velkým U, který nepůsobí pouze v hudebním průmyslu, ale také vydal ilustrovanou knihu pro děti, kuchařku, věnuje se výrobě biopotravin a úspěchy sklízí také se svým komiksem Marijuanaman. S manželkou založil nadaci URGE, která pomáhá chudým dětem na Jamajce, v Africe a vlastně všude, kde je potřeba. Spolupracuje také s OSN a neziskovou hudebně vzdělávající organizací Little Kids Rock.

Čtěte také: Vzpomínka na Amy Winehouse: Do Prahy přijede její originální doprovodná kapela

Minulý rok byl pro Ziggyho velmi úspěšný, vydal jeho zatím poslední album nesoucí název Rebellion Rises, které bylo nominováno na Grammy a posluchače vede k pospolitosti, aktivismu a lásce. „Veškerá rebelie má počátek v lidské mysli, v melodii a v hudbě. Rebelie je vědomí. Jakmile si uvědomíme její potenciál a naše vlastní uvědomění se začne šířit, vyrosteme i my samotní,“ komentuje poselství alba Marley.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Kolaborace, upřímnost nebo kritika hudebního průmyslu aneb Proč nyní Charli XCX a Tove Lo dominují na popové scéně

Legenda reggae vystoupí poslední červencový den poprvé v Praze v Divadle Archa a publikum se může těšit na pravou jamajskou atmosféru. „Reggae je mantra a meditace. Reggae je rytmus a vědomí. Jeho potenciál je nekonečný,“ říká Ziggy Marley. „Vždy je před námi cesta dále, vždy existuje naděje v dalším východu slunce, v další sekundě a další minutě,“ zní jeho motto. Pomocí hudby se snaží šířit lásku, pozitivní myšlení a to vše je doprovázeno nefalšovanými rytmy reggae mixnutými prvky rocku, funku, soulu a popu.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.