Bright Eyes přijedou po devítileté tvůrčí pauze do Prahy

Bright Eyes | Zdroj: facebook.com

Americká kapela Bright Eyes, která se naposledy na pódiích ukázala v roce 2011, se po přestávce trvající téměř celou dekádu ukáže v srpnu v pražském Lucerna Music Baru. Americké uskupení navíc chystá novou tvorbu. 

Multižánrovost a nestálost byly nosnými pilíři skupiny již od roku 1995, kdy začal písničkář Conor Oberst zhudebňovat své vnitřní světy v suterénu v Omaze. První studiovka projektu zachycuje směs vokálů, automatických bicích, syntezátorů, kytar a dalších nástrojů. Dohromady mají Bright Eyes na kontě devět alb, přičemž poslední The People’s Key vyšlo právě v roce 2011, kdy na dlouhou dobu ukončili koncertní i tvůrčí aktivitu.

Rozhovor: Charlie Cunningham: Chtěl bych zkusit i punkovější hudbu, vydat ji ale musím nenápadně

Zdá se však, že letošní rok bude pro Bright Eyes i jejich příznivce v mnoha ohledech výjimečný. Album Fevers and Mirrors oslaví dvacáté narozeniny, deskám Digital Ash In a Digital Urn a I’m Wide Awake, It’s Morning bude patnáct let, ale největší radost udělala posluchačům kapely zpráva o nadcházejících projektech, včetně amerického a evropského turné. Už v lednu trojice naladila fanoušky na nadcházející dění skrze sociální sítě a zanedlouho spatřilo světlo světa i video kapely ve studiu se smyčcovým orchestrem.

Vystoupení Bright Eyes se v našich končinách dočkáme 19. srpna 2020 v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketportal a GoOut.


Napište komentář