Tycho v pražském klubu Roxy: Jemné taneční rytmy a pohlcující vizuální show

Tycho | Zdroj: tychomusic.com

V loňském roce vydal Tycho pátou studiovou nahrávku s názvem Weather, na níž Scott Hansem rozšířil svůj jednočlenný hudební projekt a na některé skladby si přizval vokální doprovod. Jak tahle kombinace funguje přijel do Prahy představit v podání audiovizuální show.

Za projektem Tycho stojí hudebník, skladatel a producent Scott Hansen a ten se s nejnovější studiovkou Weather vydal do trochu méně prozkoumaných míst své tvorby. Nominace na Grammy za nejlepší taneční/elektronické album ukázala, že se to rozhodně vyplatilo. Právě z čerstvé nahrávky jsme toho v Roxy slyšeli nejvíce. Na některé skladby jako Japan nastoupila na stage i zpěvačka Saint Sinner a doprovázela ostatní turné členy Tycho.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Co nás čeká v roce 2020? Těšíme se na Green Day, Twenty One Pilots, Bring Me The Horizon i Kensington

Nechyběly ani starší songy, včetně tracků z devět let staré a průlomové desky Dive. Z původních hitovek se tak třeba Daydream, při níž si Hansen vzal na chvíli pod křídla i jeden kytarový part, v Roxy vyjímala dokonale. Včerejší večer ale neprovázelo pouze hudební představení. K show se pojily bohaté vizuály, které se nepromítaly jen na plátně v pozadí kapely, ale i po bočních stěnách klubu.

Samotný Scott Hansen toho moc nenamluvil, což bylo ale jen dobře. Audiovizuální kombinace působila na diváka natolik, že se mohl snadno ztratit ve světě instrumentálních ambientních skladeb, takže i velmi omezené promluvy možná fanoušky přece jen z této atmosféry trochu vytrhávaly.

Čtěte také: Anarchie v Rock Café: Ho99o9 přivezli paniku, kontroverzi a propracovaný rap-punk

Že se však dalo do tohoto představení velice lehce ponořit, nasvědčovalo také to, že jen málokterý člen publika za celý koncert sáhl po mobilu s úmyslem si něco natočit. Dnes už se s něčím takovým na koncertech musí počítat, o to lepší pocit je pak z pozice interpreta sledovat, jak se fanoušci raději nechávají rozhýbat jemnými tanečními rytmy a nesledují dění na pódiu skrze obrazovky vlastních telefonů. Je škoda, že vydýchané prostory klubu dokáží po čase člověka lehce rozladit, ale právě muzika Tycho vás donutí na všechny problémy, včetně nedostatku vzduchu, na chvíli zapomenout.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz