Britpopová legenda Suede přichází s novým koncertním klipem

Suede | Zdroj: facebook.com

Před chystaným pražským koncertem londýnských Suede, který proběhne 16. listopadu ve velkém sále Lucerny, vydala kapela nový koncertní klip k písni For the Strangers.

Kapela Suede, jíž název je odvozen od Morrisseyho písně Suedehead, působí na hudební scéně od roku 1989. Na začátku roku 2010 se dali dohromady po necelých sedmi letech pauzy a v březnu letošního roku vydali své šesté studiové album s názvem Bloodsports. Z něj nám nabídli už tři videoklipy – k písním It Starts and Ends with YouHit Me a nyní také k For the Strangers. V černobílém videu, které zrežíroval Ben Lankester, jsou použity záběry z jejich velkého březnového koncertu v londýnském Alexandra Palace.

Nový singl For the Strangers vyjde 21. října, v ten stejný den, kdy Suede vydají exkluzivní box všech dosavadních šesti řadových alb (plus kompilace Sci-fi Lullabies) na vinylu. V rámci svého nadcházejícího reunion turné kapela vystoupí také v Praze – 16. listopadu ve 20 hodin ve velkém sále Lucerny. Vstupenky na koncert jsou již nyní v prodeji v síti Ticketpro. Nový klip je jasnou předzvěstí toho, že se na podzim opravdu máme na co těšit.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).