Nové CD od Arctic Monkeys je tu a s ním i nový videoklip

Arctic Monkeys | Zdroj: nme.com

AM – to je název nového, v pořadí pátého alba britské indie-rockové kapely Arctic Monkeys. Datum vydání je naplánováno na 9. září. A máte se opravdu na co těšit. Půjde o hudební senzaci v podání mladé čtveřice z britského Sheffieldu. Jeho pilotní singl Do I Wanna Know si můžete pustit již teď.

Arctic Monkeys Je britská studentská indie-rocková banda, od svého vzniku v roce 2001 sbírá jedno ocenění  za druhým a její fanouškovská základna roste exponenciální křivkou. Na cenách Brit Awards získala ocenění pro objev roku a nejlepší britskou kapelu najednou. Skupina sestává z členů Alex Turner (kytara, zpěv),  Jamie Cook (kytara), Andy Nicholson (basa) a Matt Helders (bicí).

Album vychází 9. září a vydává ho studio Domino Records. Zpěvák skupiny Alex Turner o albu řekl: „Snažili jsme se neznít jako čtyři týpci společně zavření v jedné místnosti, chtěli jsme manipulovat se zvuky a měnit je, všemožně s nimi experimentovat, abychom vytvořili zvuk podobný hip-hopovým beatům, které vám znějí v autě, což nám přišlo takové cool.“ Pilotní singl Do I Wanna Know? se nedávno dočkal i svého videoklipu a musíte uznat, že jde opravdu o skladbu plnou živelné mladistvé energie kapely.

Zpráva o plánovaném albu byla zveřejněna v České republice na festivalu Rock for People, kde se o ní zmínil zpěvák kapely Queens of the Stone Age, který s Arctic Monkeys občasně hraje. „Nedávno jsem zpíval na nové písni k nové desce od Arctic Monkeys – AM, Je to cool nahrávka, je fakt moc dobrá. Není to žádné disco, ale pořádná moderní, taneční sexy nahrávka. Vážně moc dobrá,“ vyjádřil se k nové desce během koncertu.

Seznam Skladeb AM

Do I Wanna Know?
R U Mine?
One for the Road
Arabella
I Want It All
No.1 Party Anthem
Mad Sounds
Fireside
Why’d You Only Call Me When You’re High?
Snap Out of It
Knee Socks


Napište komentář