Po třech letech hned dvě alba najednou. To je výsledek Manic Street Preachers

Manic Street Preachers | Zdroj: facebook.com

Od vydání posledního alba skupiny Manic Street Preachers uplynuly již tři roky. Od té doby ale skupina tvrdě pracovala v nahrávacím studiu a výsledkem je celkem 35 nových skladeb, které postupně vyjdou na dvou nových deskách. První s uměleckým názvem Rewind the Film, v pořadí jedenácté album skupiny, vyjde již letos na podzim, a to 16. září. Další má následovat na začátku roku 2014.

Posledním výtvorem skupiny bylo album Postcards from a Young Man z roku 2010, to se umístilo na třetím místě britského žebříčku alb. V roce 2011 skupině vyšlo album singlů a best of hitů nazvané National Treasures. Nové CD vychází již 16. září. Vydává studio Columbia Records.

Fanoušci se mohou na novém albu těšit na zcela odlišné pojetí. Skupina se vyjádřila, že album je složené převážně z pomalých písní s častým využitím akustické kytary a s poklidnou houpavou melodií. Má se prý odlišovat od tvorby posledních let a představit se v temném melancholickém kabátu. Manic Street Preachers si s albem opravdu vyhráli a slibují netradiční zvuky kytar a také neobvyklé hudební nástroje v rockové hudbě – například lesní roh. Pokud jste tedy fanouškem tvrdšího rocku a indie hudby, budete si muset počkat až na druhé připravované album, kde se zpátky objeví tvrdší kytary a hlasitější zvuk.

Manic Street Preachers je velšská rocková skupina, vznikla roku 1986. Její současnou sestavu tvoří James Bradfield (kytara, zpěv), Nicholas Jones (baskytara) a Sean Moore (bicí). U nás sice tato skupina není dosud opěvovaná, nicméně dokáže oslovit svou zajímavou alternativní hudební tvorbou a emocionální stránkou textů.

K jejich nejúspěšnější tvorbě patří album This Is My Truth, Tell Me Yours z roku 1998, které se na britské hudební scéně stalo dokonce třikrát platinové. Také se umístilo na prvních místech hitparád v Irsku, Finsku nebo Švédsku. Z tohoto alba je nejznámější skladba If You Tolerate This Your Children Will Be Next.


Napište komentář