Britské duo Goldfrapp zahraje v létě na Bažant Pohodě

Goldfrapp | Zdroj: facebook.com

Dvojice Alison Goldfrapp a Will Gregory patří k respektovaným jménům hudební scény už od přelomu tisíciletí. Jejich debutová nahrávka Felt Mountain byla v roce 2000 nominována na prestižní Mercury Music Price a od té doby se Goldfrapp v pomyslném žebříčku elektropopu drží hodně vysoko. V létě budete moct ochutnat jejich kvality také naživo.

,,Je to nejuniverzálnější a nejjiskřivější popová kapela nového tisíciletí,” napsali o britských Goldfrapp BBC. Duo je dalším silným jménem do stále se rozrůstajícího line-upu největšího slovenského festivalu Bažant Pohoda 2014, který se odehraje v termínu od 10. do 12. července. V současností je potvrzených přesně 50 interpretů, což je zatím asi jen polovina celého hudebního programu.

Vedle nominace debutu Felt Mountain na Mercury Music Prize byly alba Supernature a Head First nominovány na cenu Grammy. Goldfrapp se hudebně neustále vyvíjejí, každá jejich deska je velkým posunem vpřed a vždy má jinou atmosféru – od trip-hopu, přes glam rock, taneční synthpop, až po zasněný atmosférický folk. Jejich nahrávka Tale of Us z minulého roku má silnou atmosféru jako z filmů Davida Lynche, je zasněná a hloubavá. ,,Když se cítíte uvolnění a důvěřujete si, můžete objevit místa, kam jste se předtím neodvážili,” říká o něm zpěvačka Alison.

V posledních dnech bylo organizátory zveřejněno více zajímavých jmen pro osmnáctý ročník Bažant Pohody – Mount Kimbie, Mr. Scurff, Sonzeira, The Afghan Wings, The Selecter a další. Všichni se tak přidávají k hvězdám Kraftwerk, Trickymu, Suede, Disclosure, Tame Impala či Moderat.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).