Brutal Assault 2024 přihazuje do line-upu blackovou frakci

Primordial | Zdroj: facebook.com/primordialofficial

Největší český festival tvrdé muziky dobře známý jako Brutal Assault přináší nový přírůstek do line-upu svého příštího ročníku. Akce každoročně velice svědomitě pokrývá široké spektrum metalových subžánrů, nově zveřejněné kapely jsou však vybranými zástupci temného black metalu. Jde o celých třináct skupin a akce pořádaná v jedinečných prostorech historické pevnosti Josefov hned láká o to víc.

Jistým blackovým headlinerem není nikdo jiný než Abbath, čelní tvář legendární norské kapely Immortal, jejíž skladby zazní. Vyznavačům temných žánrových počátků zase udělají radost Triumph of Death, kteří zahrají songy od legendárních Švýcarů Hellhammer, hrajících jen mezi lety 1982 a 1984. Ztělesněním norského kultu budou skupiny Tulus a také Khold, jež jsou personálně propojeny. Do avantgardní roviny hudebních experimentů přinesou svůj výraz Dødheimsgard (obvykle zkracováni na jednodušší DHG) stejně jako Ved Buens Ende. S divokou show se zase pochlubí italsko-norská Darvaza napojená na Nidrosian scénu.

Čtěte také: Death metalovým Suffocation začala s novou deskou další kapitola

Neobvyklým přístupem překvapí irští Primordial, kteří svůj black metal koření keltskými prvky. Představí se také finští klasikové Impaled Nazarene, americký severozápad zase budou reprezentovat mladí Uada z Oregonu. Pensylvánští Devil Master se pochlubí prolnutím s punkem a death rockem stejně jako upírskými rituály, temnější pojetí na vlně doomu zase ukáží švédští Grand Magus. Dohromady jde bezpochyby o slušnou ukázku toho, co může nabídnout svět současného black metalu. 27. ročník majestátního festivalu Brutal Assault stále nemá potvrzenou ani polovinu kapel, kterých bude dohromady 125. Akce pořádaná mezi 7.10. srpnem 2024 tedy do léta ještě přinese nejedno zajímavé překvapení. Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách festivalu.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky