Brutal Assault posiluje o nová jména jako Marduk nebo Mortiis

Marduk | Zdroj: metalsucks.net

Line up legendárního metalového festivalu Brutal Assault se rozšiřuje o další jména. V tomto případě hlavně z žánru black metalu. Mezi nejtemnější z nich tak patří například Marduk, Belphegor nebo Bölzer.

Každý rok v srpnu se vojenská pevnost Josefov v Jaroměři promění na místo, které po čtyři dny oslavuje tu nejtvrdší muziku. Tentokrát tomu samozřejmě nebude jinak a pár nově oznámených brutalit je toho důkazem. Pokud totiž někomu letos chybělo, z prozatímních potvrzených kapel na Brutal Assault, větší zastoupení black metalu, může si oddechnout. Festival pro následující ročník oznámil hned několik black metalových novinek.

Jedním z největších taháků jsou se svými kontroverzními texty, agresivními kytarovými riffy a nelítostným řevem, švédští Marduk, kteří na metalové scéně působí už přes 25 let. Z větších jmen se nám představí také švýcarské duo Bölzer, extrémní metalové šílenství Belphegor nebo po deseti letech znovu aktivní francouzská temnota, v podání Arkhon Infaustus. Kromě nich se dočkáme i ambientního projektu Mortiis.

Pořadatelé neopomněli ani zámoří, a tak se z jižní Ameriky dostaví i Wrathprayer. Ani folk metal nebude chybět, o to se postarají irští Cruachan a nakonec se ukážou i zástupci slovenského metalu – Malokarpatan.

Fanoušci nejtvrdších hudebních žánrů se bezpochyby mají v srpnu na co těšit. Pořadatelé navíc slibují, že sestava se o black metalové kapely bude dále rozšiřovat, takže se v půlce srpna opět rozpoutá v Josefově peklo.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz