Brutal Assault prozradil další jména, přijedou Wormed nebo Therion

Wormed | Zdroj: facebook.com

Brutal Assault v České republice platí rok co rok za nejzajímavější metalový festival (srovnatelný snad jen se šíleností jménem Obscene Extreme). Do obsazení nadcházejícího ročníku přibývají stále další jména a je jisté, že i příští léto v Jaroměři slibuje silný zážitek pro oddané vyznavače rozličných metalových žánrů.

Před pár dny přibyly do již velmi obsáhlého line upu další zajímavá jména. Všechny fanoušky klasického thrash metalu jistě potěšila vidina koncertu německých Sodom. Do jejich sestavy se navrátil kytarista Frank Blackfire, který se skupinou nahrál zásadní desky Persecution Mania a Agent Orange. Mnozí jistě ocení nový šťavnatý zvuk se dvěma kytarami.

Čtěte také: Příští Brutal Assault opět slibuje plejádu metalových velikánů

Příznivce řízného amerického hardcore punku pak čekají Sick Of It All, kteří vzešli z newyorské scény a kteří jsou žánru věrní již déle než třicet let. Dalším jménem jsou rovněž američtí EYEHATEGOD, jež hardcore hudbu obohatili o jižanské kořeny svého rodného New Orleans a posunuli se tak do sludge metalu.

Technickou dávku nám pak slibují švédští death metaloví klasici Therion, kteří fungují již od roku 1987 a kteří se dále posunuli do operních a symfonických směrů. Syrovější, brutálnější a všeobecně tvrdší brutal death metal s kmitajícími dvoušlapkami nabídnou španělští Wormed. S brutalitou si však v ničem nezadají s jihoafrickými Vulvodynia, kteří na příštím Brutalu zahrají jakbysmet.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 401 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky