Byt Jimi Hendrixe bude zpřístupněn veřejnosti

Jimi Hendrix | Zdroj: guitarworld.com

Zajímalo vás někdy, jak to vypadá v bytě jednoho z nejlepších kytaristů všech dob, Jimi Hendrixe? Již zanedlouho budete mít možnost to zjistit, po několika letech restaurování bude totiž oficiálně zpřístupněn veřejnosti.

Celá příprava trvala podle Michelle Aland, ředitelky projektu, čtyři roky. Místo, kde Jimi Hendrix mezi lety 1968 a 1969 žil, se nachází na 23 Brook Street v Londýně a bylo podle jejích slov vráceno do přesné podoby, jak vypadalo, než o rok později slavný kytarista zemřel. I díky tomu je pak z bytu, jehož restaurace stála skoro dva a půl milionu liber, cítit původní atmosféra, ta, při které Jimi žil, skládal svou hudbu a přijímal návštěvy, mezi kterými se často objevoval třeba i George Harrison z legendárních The Beatles, jak Alandová v oficiálním oznámení uvedla.

Slavnostní zpřístupnění pak proběhne už 10. února letošního roku, plánujete-li tedy po tomto datu cestu do Londýna, nezapomeňte po domu Freddieho Mercuryho navštívit i výše zmíněnou adresu, neboť jak to totiž vypadá, určitě to bude stát za to.

 


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.