Cannibal Corpse a Dark Funeral se již chystají na Holešovickou tržnici

Cannibal Corpse, Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Cannibal Corpse a Dark Funeral bezpochyby patří k nejoblíbenějším kapelám celého extrémního metalu. Prvně jmenování jsou mistry brutálního jatečního death metalu, ti druzí zase mohutného pravověrného black metalu. Obě skupiny patří na světovou špičku již od 90. let, oběma se ale stále daří přicházet s novou hudbou, která ani na chvíli nezačíná nudit. O pódium se podělí již 25. března v Hale 13 v Holešovické tržnici.

Americkou kapelu Cannibal Corpse ani švédskou skupinu Dark Funeral jistě netřeba blíže představovat snad žádnému posluchači extrémního metalu, tím spíše pak návštěvníkům festivalu Brutal Assault 2022, kde se jejich koncerty zařadily mezi ty vůbec nejpovedenější. Cannibal Corpse by ve světě řeznického death metalu s horrorovými texty jen těžko hledali konkurenci; To samé pak lze říci jak o jejich neúnavné práci kytar a hodinově přesné rytmiky, tak o medvědím growlingu frontmana George “Corpsegrindera” Fishera. Všechny jejich řadové desky jsou těžkotonážními náložemi velmi nebezpečného materiálu a výjimkou není ani poslední počin s názvem Violence Unimagined, na který na holešovickém koncertě jistě dojde v první řadě.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejsignifikantnějších songů od Cannibal Corpse

Švédští Dark Funeral jsou zase povinnou výbavou v přehrávačích všech vyznavačů temného a nařachaného black metalu v tradičním slova smyslu. Zvraty osudu tomu chtěly tak, že jediným původním hráčem v kapele zůstal kytarista Lord Ahriman, s novými muzikanty mu to však důsledně šlape ve studiu i na scéně. O své oddanosti temné a valivé hudbě naposledy podal důkaz s vydáním desky We Are the Apocalypse, která je ve světě žánru nadprůměrnou mistrovskou prací od začátku až do konce. Tyto giganty death a black metalu navíc doplní ještě mladé black metalové duo Stormruler z Ameriky a také death metal v podání kapely Ingested z anglického Manchasteru. Nebývale nabroušený koncert se uskuteční již v sobotu 25. březnaHale 13 na Holešovické tržnici v Praze, kam byla akce pro enormní zájem přesunuta z Paláce Akropolis.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 384 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky