Cannibal Corpse se spojí s Dark Funeral a zboří Palác Akropolis

Cannibal Corpse - Brutal Assault 2022 | Foto: Kateřina Postránecká, MonsterMusic

Cannibal Corpse patří k těm vůbec nejznámějším kapelám z oblasti brutálního death metalu, Dark Funeral zase hrají první ligu v satanském black metalu. Obě skupiny mají miliony posluchačů po celém světě a obě změří své síly v žižkovském Paláci Akropolis, a to v březnu roku 2023. Aby toho nebylo málo, podpoří je mladí deathoví Briti jménem Ingested a také ještě mladší blackoví Stormruler, kteří pocházejí z Ameriky.

Dvě hlavní hvězdy, které 25. března 2023 ochromí pražský Palác Akropolis, není nutné představovat snad nikomu, kdo se aspoň trochu pohybuje ve světě tvrdé hudby. Američtí Cannibal Corpse jsou ze všech stran považováni za krále brutálního death metalu s krvavými texty, které svým fanouškům předává zpěvák George Fisher, jenž je známý také jako Corpsegrinder a který vládne nelidským growlingem. Nedávno světu představil svou debutovou eponymní desku, jen krátce předtím ale přidala nový zářez do diskografie rovněž jeho domovská kapela. Album má lákavý název Violence Unimagined, ani trochu nevybočilo ze standardu svých tvůrců a na pražském koncertu bude hrát hlavní roli.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 5 nejsignifikantnějších songů od Cannibal Corpse

Kapela Dark Funeral pocházející ze Švédska patří k předním hráčům pohanského, až satanistického žánru jménem black metal. I oni se v Praze pochlubí novou deskou – ta se jmenuje We Are the Apocalypse a opět se jedná o poctivě poskládanou mrskanici z temných skandinávských lesů a zřícenin. V kapele je jediným původním členem sólový kytarista Lord Ahriman a současná sestava spolu funguje poměrně krátce – podle výkonu na desce však můžeme věřit, že šlo obsazení kapely správným směrem. O kvalitě obou hlavních protagonistů se letos mohli přesvědčit také návštěvníci ohromného festivalu Brutal Assault 2022, kde byla obě hudební seskupení předními headlinery. V Paláci Akropolis je kromě toho doprovodí mladá kapela Ingested, která pochází z Velké Británie a která smrtící death metal posouvá do modernějšího deathcore, a to s očekávatelným důrazem na techniku. Ještě mladší nadějí světa extrémního metalu je americká kapela Stormruler, která na Žižkově zahraje taktéž. Jejich pojetí black metalu je zajímavé nejen mladickým nadšením, ale také poetikou, která je posunuta do prostředí fantasy. V každém případě půjde o neobyčejný a velmi vydatný večer, který dá posluchačům dost možná ještě mnohem více, než sami čekají.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky