Jste připraveni na nové i staré srdcovky od Kodaline?

Kodaline | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Irští miláčci Kodaline vydávají za méně než dva měsíce nové album Our Roots Run Deep natočeným na koncertě v dublinském Olympia Theatre. Živák čeká brzy po vydání i Prahu!

Ačkoliv si původně říkali 21 Demands, od roku 2012 známe čtveřici jako Kodaline. Autoři melancholických hitů jako Follow Your FireHigh Hopes za posledních deset let vydali celkem čtyři studiová alba. Nyní přichystali takové speciální páté. Ve vyprodaném koncertním sále v hlavním městě Irska kapela v čele se Stevem Garriganem nahrála 17 tracků, jejichž vydání se dočkáme 14. října. „Je to pro nás něco úplně nového. Takové album jsme ale chtěli udělat už dávno,” vysvětluje kapela. „Je to akustický koncert bez metronomu, což v podstatě znamená, že je nahrávka syrová a nefiltrovaná. Chtěli jsme co nejlépe zachytit atmosféru a energii té noci v Dublinu,” dodávají.

Rozhovor (2019): Kodaline: Pracovat s tolika producenty bylo občas až nepříjemné. Na Rock for People nás bavila Vypsaná fiXa

S albem Our Roots Run Deep zavítají dublinští hitmakeři brzy po vydání i do Prahy. 24. října, pouhých deset dní po vypuštění alba, si můžete Kodaline poslechnout v pražském Foru Karlín. Lístky jsou dostupné za 859 Kč na portálu Ticketmaster.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.