Casey přijedou v rámci poslední tour i do Prahy

Casey | Zdroj: loudersound.com

Hardcoreová pětice Casey před pár dny oznámila, že dospěla ke svému konci. Velšská skupina si ale pro fanoušky připravila poslední tour, a tak se s nimi bude moci rozloučit i tuzemské publikum.

Casey započali svou kariéru v roce 2014 a vydali dvě studiové desky. Za tu dobu si získali srdce mnoha fanoušků, protože dokázali míchat žánry melodického hardcoreu, post-rocku, shoegaze a spousty dalších s emotivními a upřímnými texty. Na začátku prosince ale napsali na Facebook, že kapela končí. Frontman Tom Weaver mimo jiné zmínil, že už není ten samý člověk, co dříve psal emocemi nabité skladby, které jejich posluchači tak milují, a proto se Casey rozhodli nepokračovat.

Čtěte také: Never Say Die ovládli Northlane. Polar hecovali fanoušky, Casey probouzeli emoce

Fanouškům se ale dostane příležitosti je vidět naposledy naživo při jejich rozlučkové tour po Evropě. Na té je budou doprovázet hned dvě kapely. Tou první jsou Acres, kteří Prahu navštěvují pravidelně a často, například v červnu s Moose Blood nebo tento prosinec se Silent Planet. Druhou budou američtí Gatherers.

Čtěte také: Moose Blood do Futura přivezli své největší hity

Casey uzavřou pětiletou historii kapely na jaře 2019 a v Praze zahrají 24. dubna v klubu Modrá Vopice. Předprodej startuje 12. prosince na webu Obscure a dále pak v sítích Ticketmaster a Ticketportal.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz