David Stypka a Debbi společně zavalili Palác Akropolis emocemi

David Stypka, Palác Akropolis | Foto: Jindra Kodíček

Triumfálním způsobem završili David Stypka a Debbi úspěšný rok 2018. Oba úřadující držitelé Anděla představili v pražské Akropoli písně ze svých oceněných alb neboj. a Break. Kromě toho si na pódium pozvali vzácné hosty. Energickému dvojkoncertu přihlížel zaplněný sál, který oběma hudebníkům po právu aplaudoval.

Večer otevřela rusovláska Debbi, která potvrdila, že se za bezmála deset let na scéně vypracovala mezi nejosobitější české zpěvačky. Majitelka Ceny Anděl v kategorii Sólová interpretka roku 2017 zařadila vedle svých největších hitů i několik písní z loňské desky Break. Tu nahrávala s producentem Dušanem Neuwerthem a recenzenti nešetřili superlativy, dokonce její pop označili za světový.

Na dvě písně se k ní připojil i rapper Lipo, který jí tak oplatil pár dní staré hostování na stejném místě v rámci jeho společného turné se skupinou Poetika.

S velkým ohlasem publika se setkal také uhrančivý písničkář z Moravskoslezského kraje David Stypka. Toho kromě jeho kapely Bandjeez doprovodila také cellistka Terezie Kovalová. Sólový interpret roku dle Cen Anděl fanoušky okouzlil niternými melodiemi ze své výjimečné koncepční desky neboj., kterou tematicky zasvětil boji proti lidskému strachu.

Čtěte také: 5 důvodů, proč si poslechnout novou desku Davida Stypky & Bandjeez

Vrcholem vystoupení byl duet s Ewou Farnou Dobré ráno, milá, který v uplynulých měsících nešlo v rádiovém éteru přeslechnout. Videoklip v režii Jonáše Červinky alias Lipa má k dnešnímu dni na YouTube už přes sedm a půl milionu zhlédnutí. Také publikum pražské Akropole s oběma interprety tuto emotivní baladu odzpívalo.

Debbi i David Stypka společným koncertem dokázali, že na současné české scéně patří k nejvýraznějším umělcům, kteří si vydobyli uznání hudební kritiky i vřelé přijetí fanoušků. O obou zástupcích vydavatelství SinglTon navíc již brzy opět uslyšíme. Zatímco Debbi připravuje nový singl, David Stypka a Bandjeez pracují na již zmíněné třetí řadové desce.


Napište komentář