Ceny Anděl Coca-Cola 2021 se vrací ke své původní parádě

Ceny Anděl | Foto: Zbyněk Surovec

Ty nejvydařenější ročníky z poslední třiceti let konání Cen Anděl se odehrály ve Veletržním paláci Národní galerie Praha, a proto se do tohoto sálu letos Andělé vrací. Co nás letos v hudební soutěži čeká?

Po dvou pandemických ročnících se Ceny Anděl Coca-Cola mohou konečně vysílat v tradičním živém přenosu. „Důležitým rozměrem hudebních cen je i setkávání. Věříme, že na konci dubna nám už okolnosti za dodržení pravidel dovolí uspořádat Anděly tak, jak na ně zástupci hudební branže i diváci u televizních obrazovek byli zvyklí,“ říká Lucka Hájková za LUFF PRODUCTION. „Večer chystáme jako velkou oslavu hudby, během níž divákům připomeneme, jaké zásadní momenty se v české hudbě v roce 2021 odehrály, a to doslova. Oceníme výjimečné počiny napříč žánry a diváci se mohou těšit na vystoupení v netradičních hudebních i vizuálních pojetích,“ dodává.

Čtěte také: Ceny Anděl 2020 se skromností ovládla Lenka Dusilová, bodovali i Tata Bojs

I letos se ceny Anděl Coca-Cola 2021 budou udělovat v základních a žánrových kategoriích a jako vždy zůstává pro Anděly férovost a průhlednost. „Na hlasování dohlíží notář,“ přitakává Petra Žikovská, ředitelka ČNS IFPI. „Orientační seznamy, z nichž akademici vybírali, jsme důkladně konzultovali s vydavateli a samotnými umělci. Zařadili jsme do nich i návrhy od veřejnosti a nezávislých vydavatelů, kteří mohli až do konce roku 2021 své tituly přihlásit na internetu,“ dodává. Nesmíme zapomenout také na za poslední roky novou speciální kategorii, o jejímž vítězi rozhoduje veřejnost. Svého oblíbence budete moci podpořit v rámci Coca-Cola fanouškovské ceny i letos.

31. ročník hudebních Cen Anděl Coca-Cola 2021 se bude konat 27. dubna 2022. Ceremoniál v přímém přenosu odvysílá Česká televize, tak se nezapomeňte dívat! Do té doby si můžete alespoň připomenout, jak loni ceremoniál otevřela Ewa Farna.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.