Na Colours of Ostrava vystoupí písničkářka Phoebe Bridgers i britští melancholici Tindersticks

Phoebe Bridgers | Zdroj: Colours of Ostrava

Světově proslulý hudební festival Colours of Ostrava ohlašuje další dvě nová jména letošního ročníku. Vedle hlavních potvrzených hvězd programu jako jsou The Killers, Twenty One Pilots nebo Martin Garrix vystoupí při své tuzemské premiéře jedna z nejosobitějších rockových písničkářek současnosti – Phoebe Bridgers. Spolu s ní na ostravském pódiu oslaví třicet let hudební kariéry britští melancholici Tindersticks.

„Koncert britské kapely Tindersticks se pro fanoušky stane o to větším zážitkem, že přijedou s největšími hity v rámci turné je svému třicátému výročí,“ vysvětluje ředitelka festivalu Zlata Holušová. K druhé interpretce dodává: „O písničkářku Phoebe Bridgers jsme hodně bojovali. Za poslední rok, kdy jsme ji domlouvali poprvé, z ní totiž vyrostla velká hvězda.“

Čtěte také: Festival Colours of Ostrava 2022 potvrzuje headinera Twenty One Pilots

Phoebe Bridgers patří za poslední rok k nejsledovanějším jménům nezávislé hudební scény, o čemž svědčí čtyři nominace na Grammy za její poslední album Punisher nebo spolupráce s Taylor Swift či The Killers. „Chci poslouchat hudbu, u které nikdo nikdy neřekne, jak se mám cítit.“ A přesně takové jsou její melodické folkrockové, indie rockové citové skladby, ve kterých se pere něha s násilím a mísí romantika se strachem.

Svou rockovou melancholií prosluli i nottinghamští Tindersticks. Ti ke svému třicátému výročí vydali výběr největších hitů Past Imperfect: The Best of Tinderstick a ´92-´21 a zveřejnili dosud nevydanou skladbu Both Sides of the Blade. Jejich tvorba je často přirovnávána k Leonardu Cohenovi nebo Nicku Caveovi. Výběr nejlepších hitů představí na pódiu v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic 19. ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne ve dnech od 13. do 16. července 2022.


Napište komentář