Ceny Anděl Coca-Cola 2023 odhalily nominace

Ceny Anděl | Foto: Zbyněk Surovec

Po druhém kole hlasování České hudební akademie je rozhodnuto o letošních nominovaných v Cenách Anděl Coca-Cola 2023. Jména nových držitelů sošek Anděla budou oznámena na slavnostním ceremoniálu 30. března v pražském O2 universu a v přímém přenosu České televize a na YouTube. Večerem, na který je v prodeji i omezený počet vstupenek pro veřejnost, provedou Honza Dědek a Ivana „Fancy“ Kulhánková.

Celkem se letos bude udělovat šestnáct andělských sošek. O držiteli ocenění v kategorii Síň slávy už je rozhodnuto, o patnácti dalších budou členové České hudební akademie rozhodovat v závěrečném kole hlasování, ve kterém vybírají jako tradičně vždy ze tří jmen. Letos se mezi nominovanými objevují hned dvě jména třikrát. Jedním z nich je rapper Viktor Sheen, který se za své sólové album Planeta opic může stát nejlepším Interpretem. V kategorii Společný projekt pak akademiky zaujalo album Roadtrip, které V. Sheen natočil ve spolupráci s Calinem. A se singlem Safír, který z něj pochází, mají oba šanci i ve Skladbě roku.

Čtěte také: Hvězdný umělec Akon roztancuje pražské Forum Karlín

Tři nominace má i rocková kapela November 2nd, která se loni po dvanácti letech vrátila na scénu s eponymním albem. To u akademiků zabodovalo v kategoriích Album, Skupina a Rock. V královské kategorii Album se November 2nd „utkají“ s albem Jezus Kristus Neexistus? od J.A.R. a LP XXIII od Davida Kollera. J.A.R. i D. Koller přitom mají po dvou nominacích, stejně jako Anna K., Calin a Sofian Medjmedj s Benem Cristovao. „Nominace jsou letos celkově žánrově hodně pestré a rozkročené. Mimo jiné ukazují i to, že se česká hudba nejen generačně proměňuje,“ komentuje výsledky druhého kola hlasování předseda rady České hudební akademie Honza Vedral. Ve 2. kole hlasování o Cenách Anděl Coca-Cola 2023 hlasovalo celkem 432 akademiků.

Letos přišli pořadatelé 33. ročníku Cen Anděl Coca-Cola 2023 s dobrou zprávou pro všechny hudební fanoušky. Ještě vloni byl předávací ceremoniál s ohledem na kapacitu prostoru určen pouze pro zvané umělce, v tomto roce však mohli pořadatelé uvolnit do veřejného prodeje omezené množství vstupenek. Ty jsou k dispozici od dnešního dne v prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal.

NOMINACE

Album

J.A.R. – JEZUS KRISTUS NEEXISTUS?

DAVID KOLLER – LP XXIII

NOVEMBER 2ND – NOVEMBER 2ND

Skladba

ANNA K. – ÚDOLÍ VČEL

CALIN & VIKTOR SHEEN – SAFÍR

SOFIAN MEDJMEDJ & BEN CRISTOVAO – SLZY

Skupina

J.A.R. – JEZUS KRISTUS NEEXISTUS?

JELEN – VŠECHNO BUDE DOBRÝ

NOVEMBER 2ND – NOVEMBER 2ND

Sólová interpretka

ANNA K. – ÚDOLÍ VČEL

BARBORA POLÁKOVÁ – ON/OFF

PAM RABBIT – I LOVE THE INTERNET

Sólový interpret

DAVID KOLLER – LP XXIII

JAKUB KÖNIG – HVĚZDY

VIKTOR SHEEN – PLANETA OPIC

Společný projekt

CALIN & VIKTOR SHEEN – ROADTRIP

SOFIAN MEDJMEDJ & BEN CRISTOVAO – SLZY

ADAM PLACHETKA, ONDŘEJ HAVELKA – NEBE NA ZEMI

Objev

TEREZA BALONOVÁ – LAMPIONY

MARCELL – DÉŠŤ

BARBORA MOCHOWA – WILL-O‘-THE-WISP


Napište komentář