Charlie Watts: Nevadilo by mi, kdyby se Rolling Stones rozpadli

Charle Watts
Charle Watts | Zdroj: metalwani.com

Legendární Rolling Stones se v rámci No Filter Tour už za pár týdnů zastaví i v České republice a vedle hvězdné dvojice v podobě Micka Jaggera a Keitha Richardse s nimi dorazí i jejich dlouholetý bubeník Charlie Watts. Ten v nedávném rozhovoru vyjádřil svůj názor mimo jiné i na případný rozpad kapely.

The Rolling Stones, jedno z nejzvučnějších jmen celé hudební historie, se pohybují ve vodách rock’n’rollu už celých 56 let a byť by se zdálo, že už mají tak nějak odpracováno, předloni vydali novou desku Blue & Lonesome a aktuálně projíždí Evropu se svým No Filter Tour. A byť bubeníka Charlie Wattse hraní stále baví, v interview pro plátek The Guardian zmínil, že by mu nijak nevadilo, kdyby se celá mašinerie zastavila.

„Miluju hraní na bicí a miluju hraní s Mickem, Keithem a Ronniem, o zbytku si ale nejsem jistý. Nevadilo by mi, kdyby si Rolling Stones řekli, že už to stačilo,“ zmínil 76letý muzikant. Na to, co by dělal, kdyby takový rozpad nastal, odpověděl, že sám neví. „Jestli bude No Filter Tour tím posledním, to nevím. Za sebe bych chtěl stát osmého července na konci varšavského koncertu, dál ale nevidím,“ dodal ohledně případného konce kapely.

Během interview zmínil i předloňskou smrt proslulého britského zpěváka a skladatele Davida Bowie. Reakce veřejnosti na nešťastnou událost ho prý překvapily. „Věděl jsem, že lidi z toho budou smutní, on sám byl skvělý chlap a napsal pár dobrých songů. Ale pro mě to hudební génius nebyl,“ pravil na jeho adresu.

Co se ale případného rozpadu Rolling Stones týče, Watts by si přál, aby proběhl v klidu. „Nelíbilo by se mi, abychom se rozešli ve špatném. Chtěl bych, abychom Mick, já, Keith nebo někdo řekli, že už to z nějakého důvodu nechceme dělat a tím by to skončilo. Bez nějaké hádky.“

Minimálně do konce turné bychom se však ničeho obávat neměli. Jedna z nejlegendárnějších kapel všech dob u nás vystoupí už 4. července letošního roku, a to na pražském Letišti Letňany. Vstupenky jsou stále k dispozici v běžných předprodejních sítích.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 298 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.