Chcete vidět Mega Kozy Miss Petty?

Miss Petty | Zdroj: facebook.com

Jedna z nejvíce rezonujících českých drag queens představuje nový videoklip. Letní hit Mega kozy se oblékl do retro kabátu a přináší dramatický příběh z kanceláře.

Miss Petty, vlastním jménem Adam Daniel, je jedinou českou drag queen produkující na české hudební scéně vlastní hudbu po vzoru úspěšných zahraničních drag umělců jako RuPaul nebo Trixie Mattel. Její hudební styl se pohybuje mezi hranicemi popu, rapu a hyperpopu a vždy svými skladbami vyzývá k tanci. Se svým vystoupením se snažila prorazit i v soutěži Československo má talent, kde se dostala až do semifinále. Ještě před účastí v televizní soutěži se dostala do povědomí české hudební scény s písní Jsem Tučná, kterou vytvořila se slovenskou kolegyní Slaytiiinou.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2023 zná svou první hvězdu, kapelu OneRepublic

Jejím nejnovějším videoklipem je vizuál k tracku Mega kozy, ve kterém lze cítit změnu oproti předchozím hyperbarevně laděným klipům k ponuřejší retro hnědi. Příběh videa je taktéž zasazen do doby uplynulé a staví květnatost umělecké drag formy do kontrastu s jednoduchostí a jednolitostí osmdesátých let.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.