Co všechno letos chystá festival Mighty Sounds?

Royal Republic, Fléda 2017 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Unikátní hudební festival Mighty Sounds přiveze v půlce července znovu pořádnou nálož muziky i bohatý doprovodný program. Na co se můžeme těšit?

Už za pár dní na letišti Čápův dvůr vypukne další ročník Mighty Sounds, který pravidelně pokrývá kapely z žánrů punku, punkrocku, rock’n’rollu, hardcoru, reggae a spousty dalších. Velkým tahákem jsou letos nepochybně švédští Royal Republic. Tato v Česku velmi oblíbená moderní rock’n’rollová skupina prokázala svoji koncertní energii na naposledy konci minulého roku v Praze i Brně.

Čtěte také: Royal Republic: Jsme veselá kapela, úspěch jsme si ale vydřeli

Doplní je punk rockoví aktivisté Anti-flag, folk punkoví The Rumjacks a reggae show předvedou legendární Inner Circle. Hardcorovou scénu pak zastoupí Sick Of It All a Cancers Bats a spolu s dalšími top žánrovými jmény jako Talco, Dub FX, Booze & Glory, The Bronx nebo The Dreadnoughts se návštěvníkům festivalu postarají o třídenní hudební žně.

České scéně tentokrát vévodí populární Pipes and Pints, ke kterým se přidají třeba Fast Food Orchestra nebo Totální nasazení. Mighty Sounds nezapomíná ani na zastoupení dj setů, zejména pro ty, kteří se v pozdních hodinách ještě nebudou chystat ke spánku. Pro trochu uklidnění bude zase stejně jako loni přichystaná Black Coffee Stage s akustickými sety.

Kdo si v průběhů festivalových dní bude chtít odpočinout od samotné muziky, má na výběr spoustu dalších alternativ. Improvizačně-interaktivní Automat na filmy přiveze soubor Buchty a loutky, Underground Comedy připraví stand-upy a další představení obstará třeba akrobatické duo Circo Frico nebo Kabarduet se svým hudebním kabaretem. A kdo si chce spojit hudební zážitky i s trochou humoru, může se těšit na interprety jako Kapitán Demo, Xavier Baumaxa nebo Mc Gey.

Tohle vše bude spolu s dalším doprovodným programem a jedinečnou festivalovou atmosférou tvořit letošní Mighty Sounds, který se po několikaleté pauze znovu zapojil do projektu Čistý festival a bude se tedy opět o něco více věnovat třídění odpadu a umenšování ekologické stopy. Festival se odehraje 13. – 15. července na letišti Čápův dvůr u Tábora. Vstupenky je možné zakoupit na oficiálních stránkách Mighty Sounds, případně pak přímo na místě.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz