Colours of Ostrava 2023 zná svou první hvězdu, kapelu OneRepublic

OneRepublic | Zdroj: facebook.com/OneRepublic

Colours of Ostrava je každoročně jedním z nejoblíbenějších hudebních festivalů, které se v České republice pořádají. Velké kouzlo mu dávají již prostory Dolní oblasti Vítkovice, kde se multižánrová akce odehrává. Příští ročník proběhne mezi 19. a 22. červencem 2023 a už zná svého prvního velkého headlinera – jde o OneRepublic, velmi úspěšnou pop rockovou skupinu z amerického Colorada.

Pop rocková kapela OneRepublic je celosvětově oblíbená už od roku 2007, kdy vyšlo její debutové album Dreaming Out Loud. Jádrem skupiny je vynalézavý multiinstrumentalista, zpěvák a skladatel Ryan Tedder. Jejich hudba je poměrně barevná a nebrání se přesahům do jiných žánrů, především do indie nebo hip-hopu. Seskupení se stalo držitelem několika cen s tím, že na mnoho dalších bylo nominováno.

Čtěte také: Rock for People 2023 oznamuje první dva headlinery, Muse a Slipknot

Kapela se proslavila především písněmi jako ApologizeCounting StarsFeel AgainSecrets nebo Love Runs Out. Zatím poslední řadová deska nese název Human a přestože vyšla teprve loni, v napjatém očekávání je už i její následovník. OneRepublic budou v každém případě velmi lákavým jménem na seznamu účinkujících pro Colours of Ostrava 2023, na velké množství ostatních si však musíme ještě počkat.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 363 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky