Modrá Vopice pořádá výživnou sklizeň moderního metalu

Diligence | Zdroj: facebook.com/diligenceband

Pražský klub Modrá Vopice již brzy uspořádá výživný večer, který představí hned čtyři mladé kapely pohybující se v modernějších žánrech. Ty se budou pozoruhodně prolínat, ať už půjde o melancholický metalcore, technicky vybroušený prog nebo poctivě řízný groove metal. Hned tři skupiny udělají silný dojem jakožto slibní zástupci tuzemské tvrdé muziky, zahraje ale také jedno seskupení pocházející z Maďarska. V každém případě půjde o nabité čtyři hodiny, během kterých bude velká nouze po slabších momentech.

Modré Vopici se již 14. října 2022 odehraje akce, která dostala název Modern Metal Harvest, a lze si jen těžko představit, že by nešlo o skutečnou sklizeň spousty znamenitých nápadů, které vzejdou z nadaných mladých rukou a hrdel. Velká očekávání vzbuzuje pražská kapela Diligence, která se s okouzlující technickou zručností věnuje progresivnímu groove metalu. Seskupení dominuje zpěvačka Daniela “Dahlien” Neumanová se svým ohromujícím growlingem. Žánrově si jsou blízcí s litoměřickou černokněžnou kapelou Morthymer, která si na matematické technice zakládá ještě více – samozřejmostí je však také velmi pochmurná, potažmo záhrobní atmosféra.

Čtěte také: Do Futura se blíží blackoví vizionáři Wolves in the Throne Room

Třetí česká skupina pochází z Prahy a říká si Behavioral Sink. Se svým kombem hardcore a metalcore klade důraz jak na emotivnost, tak na melodickou stránku songů. Žánrově si rozumí s maďarskými Nest of Plagues, kteří tuto poetiku zdárně táhnou směrem k nelítostnému deathcore s vražednými tendencemi. Dohromady půjde o čtyři mladé a dosud spíše méně známé kapely, které si ovšem zaslouží plnou pozornost a které rozhodně mají světu metalu co říci.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 356 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky