Colours of Ostrava začíná už o dva dny dříve. Festivalem v ulicích i hudebním showcasem  

Festival v ulicích | Zdroj: pořadatel

Už se nemůžete dočkat festivalu Colours of Ostrava? Dlouhou chvíli vám jistě zkrátí jedna z hudebních akcí, které se již staly neodmyslitelnou součástí ostravského festivalu. Navštívit můžete Festival v ulicích či Czech Music Crossroads. 

Od 16. do 19. července proběhne již tradiční severomoravský hudební festival Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na mezinárodní scénu v podání například Björk, Josého Gonzáleze, Kasabian, Miky a další. Jak už většina ale ví, Colours of Ostrava není jen o hudbě, ale i o divadle, filmu a dalším programu pro velké i malé. A také není pouze o těch čtyřech dnech. Součástí jsou další dvě hudební akce – Festival v ulicích a konference Czech Music Crossroads.

Letošní ročník Festivalu v ulicích, který se uskuteční 14. a 15. července, se vrací na Masarykovo náměstí, Kuří rynek a nově i na Černou louku a do ulic okolo. Festival nabídne multižánrový program, který zahrnuje například vystoupení Vlasty Redla s kapelou, Jiřího Pavlicu s Hradišťanem či Žamboše. K nim se připojí například Martin Harich, Cocoman, Bazookas, izraelský hráč na kamanche, Mark Eliyahu nebo alternativní formace Dva. Hlavní pódium bude stát na výstavišti Černá louka. „Na Černé louce zahraje mnoho unikátních kapel z celého světa, které se o několik dní později objeví na oblíbené Drive Stage na Colours of Ostrava,“ upřesňuje Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích a pokračuje: „Na Masarykově náměstí se objeví také tradiční stan ArcelorMittal Tanec pro život , kde budou moci lidé vytancovat peníze na charitativní účely, nebo stage Hitradia Orion zaměřená na mladé. Zajímavé workshopy tam chystá také Ostravské muzeum.“ Na své si přijdou také milovníci divadla, filmu, tance či ohňových show.

Šanci dostanou i nové talenty

Po loňském úspěchu se i letos uskuteční showcase festival a konference s názvem Czech Music Crossroads, který ale potrvá oproti loňsku dva dny, taktéž 14. a 15. července, a přesune se do prostor Dolu Hlubina v Dolních Vítkovicích. Od odpoledních hodin se mohou návštěvníci těšit na výběr kapel z České republiky, Slovenska i Polska. Jednotliví účastníci byli vybráni porotou složenou z odborníků a publicistů jednotlivých zemí. Za Českou republiku tak vystoupí Ida Kelarová, Tara Fuki, Kalle či kapela Muff. Za Slovensko pak přijedou Banda, Talent Transport a Walter Shnitzelsson. Polskými reprezentanty budou Qferau + Zora, hipiersoniK a Gooral.„Prioritou Czech Music Crossroads je pomoc českým hudebníkům, a to nejen těm, které porota vybrala na showcasové koncerty. Všem ostatním totiž Crossroads může posloužit jako unikátní studijní stáž. Program je sestaven tak, aby poskytl co nejširší know-how,” vysvětluje moderátor panelových diskuzí Petr Dorůžka. Druhý ročník Czech Music Crossroads festivalu, který je nazýván obsáhle také jako SilesianRoots: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions vychází z plánované východoevropské hudební platformy, která má vyvrcholit společnými vystoupeními hudebníků těchto tří zemí na podzimním veletrhu WOMEX v Budapešti. Takže problém s hledáním programu před samotným velkým festivalem je zažehnán, teď zbývá snad už jen ten, na který z programu se vydáte, či jak je zkombinujete.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.