Dan Bárta a Illustratosphere ve druhé části turné Mezi vrcholy projedou celou republiku

Dan Bárta, Palác Akropolis 2018 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Turné Mezi vrcholy, které na loňském jaře zahájil Dan Bárta se svou kapelou Illustratosphere, bude pokračovat. Na jeho druhou část formace vyrazí už za několik týdnů a nejenže projedou celou republiku, ale podívají se i na Slovensko.

Druhá část tour započne už 1. prosince koncertem v Uherském Brodě, přičemž příchozí se mohou těšit jak na písně od Dana Bárty a Illustratosphere, dotýkajících se hudebních žánrů všech kategorií, tak i na skladby, kterých je, jak říká sám Bárta, „věčná škoda, že jsme si je nenapsali sami“.

Rozhovor: Dan Bárta: Natancuju i šest kilometrů za koncert, díky rádiu vím, co bych dělat nechtěl

Kapela se poté přesune mimo jiné přes Olomouc, slovenské Nové Mesto nad Váhom, Karlovy Vary, Bílinu, Liberec a Brno až do Prahy. V tamním Kongresovém centru vystoupí Bárta a Illustratosphere po Novém roce společně s Komorní filharmonií Pardubice, se kterou zároveň uzavírali i první epizodu letošních koncertů.

Bárta s Illustratosphere působí už od roku 2000, kdy uskupení vzniklo. V současnosti ho vedle něj tvoří ještě klávesista Filip Jelínek, baskytarista Robert Balzar, kytarista Miroslav Chyška a od letošního roku i bubeník Martin Valihora. Na kontě mají zatím celkem čtyři studiová alba.

Seznam zastávek druhé poloviny turné Mezi vrcholy naleznete zde:

01. prosince – Uherský Brod
02. prosince – Kroměříž
03. prosince – Olomouc
04. prosince – Jeseník
05. prosince – Martin (Slovensko)
06. prosince – Nové Mesto nad Váhom (Slovensko)
07. prosince – Valašské Meziříčí
08. prosince – Karlovy Vary
09. prosince – Hostivice
10. prosince – Hořovice
11. prosince – Bílina
12. prosince – Liberec
13. prosince – Valtice
14. prosince – Litomyšl
19. prosince – Brno
05. ledna – Praha (s Komorní filharmonií Pardubice)


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.