David Koller vydává nový singl a zve na vánoční turné

David Koller, Sázavafest 2017 | Foto: Šárka Bejdová, MonsterMusic

Po ohlášení odchodu z kapely Lucie čeká Davida Kollera nabitý zbytek roku. V létě jej bude možné vidět naposledy s kultovní Lucií v původní sestavě a s Kollerbandem projede celou republiku. Nově taky vydává singl.

Třetí pokračování turné k poslední desce LP XXIII doznělo na jaře tohoto roku, poslední koncerty s Lucií se odehrají na letním kultovním festivalu Hrady CZ, mezitím Kollerband odehraje desítky koncertů po festivalech a vinicích, a nově jsou také oznámeny koncerty na vánoční tour. K tomu nechybí samozřejmě ani nová hudba. Kromě hostování na povedeném singlu Heartbreaker Bena Cristovao s Mirai, vychází Kollerovi nový singl s názvem Stejný. A aby toho ve výčtu pro rok 2024 nebylo málo, vyhrál letos David také cenu Anděl v kategorii Sólový interpret roku 2023 za nahrávku LP XXIII.

Na textu k nové skladbě spolupracoval Jan Vávra a zpěvák Marcell, produkoval ji Lukáš Chromek a mixoval Filip Vlček, kterého známe z kapely John Wolfhooker. Emotivní podklad pak dokládá černobílý videoklip, který byl tvořen ve stylu filmů Miloše Formana.

Čtěte také: Hrady CZ 2024 nabízejí zažít naposledy koncert Lucie v původní sestavě

Písnička, kterou mi kluci přinesli, mě od začátku bavila. Nebudu říkat, o čem ta píseň je. Bylo by fajn, kdyby si to každý našel sám. Já mám osobně skoro pokaždé jinou náladu, pocity, když ji hraji nebo poslouchám. V tom je, myslím, její kouzlo. Hlavním motivem klipu je, že to nejdůležitější v životě je mít kolem sebe lidi, které máte rádi a kteří mají rádi vás. Chtěl jsem zachytit i druhou stránku. Jing a Jang, samota versus přátele. Sdílení radosti versus tíha samoty,“ popisují David Koller a režisér Mark Bliss ACS.

Dvouhodinové plánované koncerty mají přinést kromě novinek i ty největší hity, které Koller nahrál s Kollerbandem, Lucií nebo Jasnou Pákou. Největší z koncertů proběhne v Praze ve středu 4. prosince v prostorech Fora Karlín.

Termíny a místa Vánočního Turné:

08. 11. Děčín
19. 11. Uherské Hradiště
20. 11. Opava
27. 11. Brno
28. 11. Hradec Králové
29. 11. Žamberk
04. 12. Praha
10. 12. České Budějovice
11. 12. Domažlice
13. 12. Olomouc
20. 12. Zlín

Vstupenky jsou k dispozici v sítích xticket nebo Ticketportal.


Napište komentář