Distribuce digitální hudby pro kapely v rámci nového projektu

The.Switch | zdroj: bandzone.cz

Spojení sil českého vydavatelství Supraphon a hudebního portálu Bandzone dalo vzniknout ctižádostivému projektu Prodejhudbu.cz. Tato stránka umožní tuzemským kapelám digitální distribuci vlastní tvorby, a to jak přes obchod Supraphonline, tak přes nejrůznější světové distributory a streamingové služby jako je např. Apple iTunes Store, Amazon či Deezer.

Podle slov zakladatele portálu Bandzone Michala Nováka je největší výhoda projektu Prodejhudbu v tom, že kapela nepodstupuje žádné riziko, přitom se dostává k příležitosti využití nejmodernějších způsobů prodeje hudby a tím její rozšíření po celém světě v rámci jediného nástroje.

Jediné podmínky, které musí umělec splnit, spočívají pouze v hudebním obsahu a jeho následné distribuci. Předpokladem je dodání alba v bezztrátovém formátu, s vysokým grafickým rozlišením obalu a se základními autorskými právy k jednotlivým skladbám, které se běžně uvádí v bookletu alba.

Prodejhudbu.cz

,,Je až s podivem, kolik poměrně etablovaných českých kapel nemá své skladby např. v dnes velmi populárních streamingových službách jako je Deezer, Rdio nebo Spotify. Nahraná alba a písně se navíc dostanou i do databáze, se kterou pracují aplikace na rozeznání skladby (např. Soundhound). Tedy služeb, které po poslechu pár vteřin hudby napíší, o jakou se jedná píseň i kapelu a zobrazí např. text písně, nebo odkaz na rychlý nákup,” dodal Novák. Načtení dat na portál je velice zjednodušený a ruku v ruce s možnou českou lokalizací zaručuje naprosto hladký průběh celého procesu. První pozitivní reakce od samotných kapel na portálu Prodejhudbu dokazuje kvalitu nového projektu. Do programu se prozatím zapojili kapely Hentai Corporation, The.Switch, WWW či MUCHA.


Napište komentář

Jaroslav Štěrba
O Jaroslav Štěrba 49 Článků
Jsem člověk, který má rád hudbu z jakékoliv stránky. Ale moje srdce táhne k elektronické hudbě, a to především k house. Prozatím jsem studentem České zemědělské univerzity. Nyní studuji inženýrský obor - Udržitelný rozvoj biosféry. Mezi mé koníčky patří Djing, hudba, tanec, kamarádi, volejbal, plavání.