Dnes vychází nové studiové album Xindla X

Xindl X | Foto: Vojta Baroch, Monstermusic.cz

Své páté autorské studiové album uvádí Xindl X právě dnes. Kvadratura záchranného kruhu přináší celkem deset skladeb.

Z nového alba Kvadratura záchranného kruhu už dobře známe singly Na vodě a Popelka. Xindl X na desce opět využívá převážně akustické nástroje a míchá pop s folkem stejně tak, jako na předchozím albu Čecháček Made.

Písně spojuje to, že všechny vypráví příběhy lidí, topících se ve svých problémech. Ale jinak jsem se snažil, aby deska byla tématy a náladami co nejpestřejší. Najdete tu vážnější písně, jako třeba Na palubě Titanicu, která popisuje rozpad společnosti během krize, nebo Žáby v hrnci, líčící atmosféru doby, kde „ve strachu z netolerantních ztratili jsme toleranci“, ale i satirickou skladbu Mušle o poměřování si pindíků na záchodech či žertovnou píseň o milostných katastrofách Mýval. Portréty ztracených existencí ve víru velkoměsta Popelka a Vítr v kešeni, ale i písně o neztrácení naděje jako Na vodě, Od mozku k srdci či Světlo na konci tunelu. A navrch píseň o andělech mezi námi Gréta,“ charakterizuje album Ondřej Ládek aka Xindl X. 

Producentem desky byl opět Dalibor Cidlinský jr. Na jaro příštího roku Xindl X plánuje i turné.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.